Alpejskie wycieczki trekkingowe w okolicach Mont Blanc

Wyjazd na trekking w rejony alpejskie to jedna ze zdecydowanie najlepszych opcji, na jakie sobie możemy pozwolić w czasie urlopu, niezależnie od pory roku. Tutaj bardzo dobrze i aktywnie możemy spędzić czas zarówno w sezonie zimowym, jak i w pozostałych porach roku. Teraz w czasie jesiennym także jest idealna okazja na taki wyjazd. Szczególnie, iż jest to raczej okres poza sezonem urlopowym, toteż i turystów na szlakach będzie zdecydowanie mniej. Sprawdźmy jednak, jak trzeba będzie się przygotować na wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc, czyli najwyższego szczytu Alp i całej Europy.

Trekking w rejonie Mont Blanc.

Mont Blanc to najwyższy szczyt Alp sięgający wysokości 4810,45 m n.p.m., nazywany także przez wielu Dachem Europy. Jest to potężny masyw górski leżący po obu stronach granicy włosko-francuskiej. W niedalekiej odległości, bowiem zaledwie 17km od szczytu, znajduje się trójstyk granic Francji, Włoch i Szwajcarii. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż sama wysokość szczytu stale ulega zmianom przez wzgląd na grubość czapy lodowej pokrywającej jego wierzchołek. Wyjazd w okolicę tego szczytu zawsze będzie niesamowitym doświadczeniem. Przebywanie w okolicy tak potężnego szczytu zawsze wywiera niesamowity wpływ i towarzyszą temu bardzo silne emocje.

Przebieg wyjazdu trekkingowego.

Warto tutaj także zdać sobie sprawę z tego, jak będzie przebiegać większość wyjazdów na trekkingi w okolice szczytu Mont Blanc. Z reguły organizowane są wyjazdy, w trakcie których codziennie przemierzane są spore odległości, natomiast noclegi organizowane będą w wielu różnych hotelach. Aby umożliwić wyjazd grupom mieszanym, składającym się zarówno z zawodowców jak i amatorów, pomiędzy poszczególnymi punktami, wyznaczane są dwie trasy. Jedna bardziej wymagająca i dłuższa, przeznaczona dla osób bardziej doświadczonych, zaś druga krótsza, przeznaczona dla osób słabszych i amatorów. Generalnie rzecz ujmując, w trakcie całego wyjazdu do przemierzenia będziemy mieli wiele kilometrów na trasach o różnym poziomie trudności, przy czym zawsze będziemy mogli podziwiać niesamowite krajobrazy rozpościerające się z górskich przełęczy.

Podsumowanie

Podsumowując warto tutaj powiedzieć sobie, iż praktycznie każda alpejska wycieczka trekkingowa w rejonie Mont Blanc, będzie wymagać odpowiedniego przygotowania się pod kątem kondycji, oraz podstawowego wyposażenia. Tutaj najważniejsze będzie bez wątpienia solidne obuwie trekkingowe, które stanowi podstawę komfortowego poruszania się w górach. Bez dobrego obuwia nie ma co nawet się ruszać na tego rodzaju wyjazdy, gdyż tylko nabawimy się odcisków, a z całą pewnością nie uda nam się też przebrnąć całej trasy przemarszu. Tutaj jednak chodzi o to, aby przede wszystkim przetrwać przez cały wyjazd i pokonać każdy odcinek, ciesząc się widokami i poprawiając swoją kondycję, swoje zdolności i pokonując swoje słabości. Dlatego też, bez dobrego przygotowania nie ma co nawet się wybierać na wycieczki trekkingowe w Alpy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *