Buty zdrowotne dla dzieci

Jako mama dwójki dzieci, wiem jak ważne jest dziecięce obuwie. Najmłodsza córka jeszcze nie chodzi ale starsza ubrana jest  zdrowotne buciki. Buty dla dziecka to chyba jedyna część ubioru na którą zwracam tak bardzo uwagę. Bez wad stóp i wad postawy da się żyć ale do tego potrzebne sa odpowiednie buty już od pierwszych kroków.

Buty zdrowotne. Co to takiego?

Obuwie zdrowotne to nic innego jak buty profilaktyczne dla dzieci. Posiada wiele cech ale jego głównym zadaniem zapobieganie wadom stóp a jeśli już taka wada występuję to korekcja tej wady. Obuwie profilaktyczne dziecięce musi mieć sztywny zapiętek i obcas Thomasa oraz wyprofilowaną wkładkę. Co jeszcze cechuje takie obuwie? Proste zakładanie aby w przedszkolu dziecko mogło samo sobie poradzić, bez potrzeby aby ktoś pomógł. Zazwyczaj takie buty są zapinana na dwa lub trzy mocne rzepy. Jako matka wiem, że każde dziecko chce się pokazać swoją samodzielność na różne sposoby, również przy zdejmowaniu czy zakładaniu obuwia. Certyfikaty i atesty? Tak są bardzo istotne a nawet najważniejsze. Porządny bucik posiada znak Zdrowa Stopa nadany przez Instytut Przemysłu Skórzanego Oddział w Krakowie. Przed zakupem bucików warto to sprawdzić u źródła. Jest też sporo innych instytucji nadające różne certyfikaty ale chyba największym potwierdzeniem tego, że but jest zdrowotny jest objęcie sprzedaży butów preferencyjną stawką Vat 8 %. Buty sprzedawane ze stawka Vat`u 8 % są to produkty medyczne, które przeszły wiele testów i właśnie na stawkę Vat to należy zwracać szczególną uwagę. 8% = produkt zdrowotny. Trwałość także wyróżnia dobre buty. Każde dziecko skacze, biega, przechodzi tory przeszkód i biega po  schodach. Chodzi o to aby każda para butów wystarczyła przynajmniej na jeden sezon.  Czy buty zdrowotne są wygodne? Od razu odpowiadam, że bardzo bo są testowane i mają certyfikaty. To jest podstawowa sprawa. Nie mam czasu na chodzenie po sklepach, gdzie cena butów jest bardzo wysoka i buty kupują przez Internet. Jakiś czas temu zakupiłam miarkę do mierzenia stóp i jeszcze nigdy nie kupiłam butów za małych lub za dużych. Z jakiego materiału buty?  Córce kupuję wyłącznie obuwie ze skór naturalnych typu skóra licowa lub nubuk. Nie przejdą plastikowe chińskie buciki czy z tak zwanych skór ekologicznych. Moja córeczka ma delikatne stopy więc buciki muszą przewiewne, stopy maja oddychać  bez pocenia się. Jaka firma butów? Ja wybieram polskie obuwie. Przetestował wiele firm i  ostatecznie polecam buty profilaktyczne Dawid. Raczej nie skuszę się małą znam firmę. Nie są to drogi buty a spełniają wszystkie cechy o których wspominałam.

Wygląd też jest ważny?

Obuwie to najważniejszy element ubioru dziecka i musi się też podobać. Kupując buty daniel, zmuszona jestem wziąć sugestie i zachcianki Urszulki. Córka niestety ma koślawe pięty, więc jestem zobowiązana do zakupu profilaktycznego obuwia dla dzieci. Na szczęście jest bardzo duży wybór a takie buty niczym się nie różnią od zwykłych niezdrowych butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *