Czystość w pomieszczeniach lakierniczych.

Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości atmosfery w pomieszczeniach lakierni przemysłowych odgrywa bardzo istotną rolę w wykonywaniu powierzchni lakierniczych na wysoki poziomie jakościowym. Oczywiście będzie wywierać także wpływ na trwałość wykonywanych powłok lakierniczych, a co za tym idzie, można powiedzieć, iż jest to niesamowicie istotny aspekt prowadzenia tego typu działań. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób zapewnić sobie odpowiednie filtrowanie powietrza w pomieszczeniach lakierni przemysłowych, oraz jak oczyścić powietrze przed jego odprowadzeniem na zewnątrz, aby nie doprowadzać do niepotrzebne zatrucia powietrza.

Zastosowanie odpowiednich filtrów wewnętrznych.

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj zastosować odpowiednie filtry wewnętrzne, których zadaniem będzie zbieranie wszystkich lotnych zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczenia lakierni. Tego typu filtry spełniają swoje zadanie pod warunkiem, że są poprawnie dobrane i prawidłowo zamontowane a to przecież nie jest wcale takie proste, jakby nam się mogło pozornie wydawać. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj na przykład filtry z serii PaintStop, które są skonstruowane specjalnie w celu zbierania wszystkich zanieczyszczeń chemicznych, w tym głównie całej mgiełki lakierniczej, dzięki czemu na zewnątrz odprowadzane jest czyste powietrze, bez chemicznych zanieczyszczeń. Oczywiście, trzeba tutaj pamiętać iż filtr PaintStop nie należy do najtańszych rozwiązań technologicznych, niemniej jednak jego wysoki poziom skuteczności wart jest swojej ceny, a co za tym idzie, warto zainwestować w to rozwiązanie, jeśli zależy nam na ekologicznym podejściu do prowadzenia swojej działalności.

Filtrowanie na poziomie wentylacji.

Oczywiście można także wdrożyć odpowiednie filtrowanie powietrz Ana poziomie wentylacji, do którego celu używane będą na przykład odpowiednie filtry kieszeniowe. W tym przypadku także możliwe jest zastosowanie filtrów PaintStop, montowanych właśnie w filtrach kieszeniowych. Następnie wystarczy przewody wentylacyjne zaopatrzyć właśnie w odpowiednie filtry i można mieć już gwarancję, iż powietrza wtłaczane do środka będzie wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogłyby wywierać negatywny wpływ na proces lakierniczy, zaś na zewnątrz odprowadzane jest powietrze pozbawione chemicznych zanieczyszczeń lakierniczych, które doprowadziłyby do skażenia środowiska. Wszystkie te zanieczyszczenia łapane są przez filtry PaintStop, dzięki którym wzrośnie nam wyraźnie poziom jakości przeprowadzanych prac, jak również będziemy mogli osiągnąć wyższy poziom wydajności w naszym zakładzie lakierniczym. Jednym słowem inwestycja w filtrowanie powietrza w warsztatach lakierniczych jest jak najbardziej niezbędna i wysoce opłacalna, wobec czego warto wziąć tego typu inwestycję pod uwagę podczas planowania budżetu przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *