Dobór okna dachowego.

Wybór okien do naszego domu jednorodzinnego jest bardzo trudny i skomplikowany, bowiem trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na wiele kwestii w tym parametrów technicznych. tym bardziej skomplikowany będzie wybór okna dachowego, które musi być jeszcze lepiej wykonane z racji oddziałujących na nie warunków atmosferycznych. Generalnie można powiedzieć, iż w przypadku doboru okien dachowych, powinniśmy pamiętać o wszystkich kwestiach związanych z doborem normalnych okien, a dodatkowo uwzględnić kwestię konstrukcji technologii, wzmocnień, zwiększonej wytrzymałości, oraz zabezpieczeń, gwarantujących komfortowe i bezpieczne ich użytkowanie.

Parametry techniczne okien dachowych.

Tak samo jak w przypadku tradycyjnych okien ściennych, tak też okna dachowe w Bielsku powinny charakteryzować się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, co zagwarantuje nam doskonały poziom komfortu termicznego wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, oraz ograniczy koszty związane z ogrzewaniem domu. Do tego, warto aby miały dobry poziom izolacji akustycznej, aby hałasy z zewnątrz nie przedostawały się do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych. Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na komfort korzystania z pomieszczeń na poddaszu użytkowym będzie także perfekcyjna lokalizacja okna. W tym przypadku zawsze będziemy mieć do czynienia z oknami mniejszymi niż w przypadku okien ściennych, a powinny nam zagwarantować odpowiedni poziom nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Do tego dochodzi także kwestia zabezpieczeń przeciwdeszczowych, bowiem okna dachowe są jeszcze bardziej narażone na opady deszczu czy też nawet gradu. Powinny one charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, aby mogły z powodzeniem pełnić swoje najważniejsze funkcje. Jednym słowem okna dachowe powinny być o wiele staranniej dobierane niż ma to miejsce w przypadku okien ściennych, aby zagwarantowały nam wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu eksploatacji.

Konstrukcja techniczna.

Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także zagwarantowanie sobie bezpiecznej eksploatacji okien, a więc powinny być one wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, które zapewnią nam iż okno nie wypadnie nam z rąk uderzając w przedmioty w pomieszczeniu. Tutaj stosowane są specjalne zaczepy krokowe, które nawet w przypadku kiedy okno zostanie przez nas przypadkowo upuszczone, pozwalają na jego upadek jedynie o kilka centymetrów, po czym jest ono blokowane. W bardziej kosztownych, i zarazem bardziej nowoczesnych modelach będziemy mogli zetknąć się z siłownikami, które umożliwią automatyczne otwieranie i zamykanie okien dachowych, co dodatkowo podniesie poziom komfortu ich eksploatacji. Jednym słowem trzeba będzie bardzo starannie podejść do kwestii doboru okien dachowych, aby zapewnić sobie bezpieczną i komfortową ich eksploatację, z jednoczesnym ograniczeniem strat ciepła w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *