Dostawy części na produkcję maszyn i urządzeń.

Produkcja wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń przemysłowych to wymagający proces przede wszystkim z punktu widzenia logistyki, bowiem poza samym montażem i wykonawstwem poszczególnych części, konieczne jest także pozyskiwanie odpowiednich części, których nie sposób wykonać samodzielnie. Trzeba tutaj pozyskać pewne elementy elektronicznego sterowania urządzeń, siłowniki oraz łożyska, bez których współczesne maszyny raczej nie będą nadawać się do produkcji na większą skalę, a co za tym idzie, należy zagwarantować sobie solidnych dostawców, którzy zapewnią terminowe dostawy materiałów w przystępnych cenach i rzecz jasna odpowiadającej naszym potrzebom jakości.

Szukamy odpowiednich dostawców.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na znalezienie odpowiednich dostawców, jest ogłoszenie przetargu na dostawę określonych ilości części, łożysk, siłowników, a dostawcy sami się znajdą, oferując nam jak najbardziej korzystne warunki współpracy. Rzecz jasna, nie jesteśmy firma państwową więc nie obowiązują nas też zapisy ustawy o zamówieniach publicznych, a więc to my decydujemy o zwycięzcy przetargu i nie musimy się tutaj sugerować najniższą ceną. Zresztą w przypadku siłowników oraz łożysk warto od razu skrajne oferty odrzucić, jako niebezpieczne, z jednej strony dla jakości, a z drugiej dla finansów przedsiębiorstwa. Najlepiej w kontekście ceny wybierać oferty plasujące się raczej po środku stawki, a skupić się na tym, który z dostawców zaoferuje nam lepsze warunki dostaw, lepsze terminy, krótszy czas realizacji poszczególnych zamówień, czy też w końcu produkty lepszej jakości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście nie są to wszystkie kwestie, które powinniśmy w tym przypadku uwzględnić, bowiem warto także sprawdzić dość dokładnie historię wszystkich uczestników startujących w przetargu, pod kątem tego, czy w przeszłości nie mieli żadnych wpadek, to jest sytuacji, w których nie wywiązywali się z ustaleń podpisywanych przez siebie kontraktów. W przypadku chęci znalezienia dostawcy na same łożyska, polecić można będzie tutaj firmę stozek.pl, która pod tym kątem cieszy się nienaganną reputacją, aczkolwiek jeśli mamy zamiar zapewnić sobie kompleksową obsługe dostaw, trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia większych kosztów. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie pozyskiwanie każdej poszczególnej części u osobnego dostawcy, który zapewni nam przystępność cenową, a jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo oraz terminowość oferowanych przez siebie dostaw.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba tutaj pamiętać przede o tym aby nie sugerować się tylko i wyłącznie niską ceną. Ma ona co prawda wpływ na wyłonienie zwycięzcy przetargu ale nie powinna w żadnym przypadku być parametrem kluczowym, bowiem bardzo często niska cena idzie w parze z brakiem terminowości dostawcy i niską jakością dostarczanych produktów, a tego raczej nikt by nie chciał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *