oprawa muzyczna wesela

Dźwięki z płyt – DJ weselny czy muzyka na żywo – zespół?

Planując dzień wejścia w związek małżeński nie da się uniknąć kwestii związanych z organizacją samego wesela. Oczywiście pod warunkiem, że na wyprawienie owego wesela się decydujemy. Jednym z większych dylematów, przed którymi znajdzie się para młoda, jest wybór osoby jakiej powierzy się oprawę muzyczną przyjęcia weselnego. Choć możliwości nie ma tutaj wcale tak dużo, to zawsze pojawia się wątpliwość czy ma to być zespół muzyczny, DJ na wesele czy może jakaś kapela weselna, na przykład góralska.

Wybór muzyka – zespół czy DJ na wesele

Upraszczając temat, wybór zawsze zależny jest od preferencji organizatorów, ale Ci, sami często nie mają wizji lub nie jest ona do końca ze sobą zgodna. Rynek usług ślubnych jest tak szeroki, że z każdej wymienionej kategorii znajdziemy cały szereg odpowiednich specjalistów, którzy potrafią oferować usługi niezwykle profesjonalne i widowiskowe, które zapewnią znakomitą zabawę na weselu. Jednak zanim przejdziemy do ich wyboru, musimy zdecydować którego muzyka bierzemy. DJ weselny poprowadzi zabawę weselną oryginalnymi dźwiękami z płyty, zaś zespół czy kapela zagrają utwory na żywo we własnej aranżacji.

Tym się nie kieruj

Kompetencje, umiejętności i profesjonalizm to najważniejsze wyznaczniki, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze fachowca od obsługi muzycznej wesel. W innym wypadku możemy dojść do zdania na przykład w stylu – u Aśki i Pawła grał DJ weselny i nam się to nie podobało, więc DJ na wesele zostaje przez nas skreślony. Nie, to zdecydowanie niedobre podejście i nierzetelna ocena. Nie można porównywać jednego DJ-a z drugim. Jeden kiepski muzyk absolutnie nie oznacza, że cała branża jest słaba. Przykładem świetnego, niezwykle przebojowego i gwarantującego wysoki poziom zabawy weselnej DJ-a jest DJ na wesele Exclusive Djs z Krakowa. Jeszcze raz więc podkreślam, że nie powinno się zrażać nieciekawymi wspomnieniami, które mamy związane z DJ-em z innego przyjęcia weselnego. I tak samo w drugą stronę – doskonała zabawa, jaką zagwarantował zespół muzyczny na imprezie znajomych, w żadnym wypadku nie oznacza, że nasze wesele z innym zespołem będzie tak samo udane.

Na to zwróć uwagę

Statystyki dowodzą, że wciąż wyższe zainteresowanie wyrażamy zespołami weselnymi, ale z każdym rokiem ta rozbieżność między DJ-em weselnym a zespołem muzycznym staje się mniejsza. Dla jednych dużym atutem jest grana na żywo muzyka, a dla innych własna aranżacja i wykonanie wokalisty zespołu muzycznego będzie minusem, bo woli słuchać muzyki w oryginalnym jej brzmieniu. Jedno jest pewne, rozmawiając o repertuarze na wesele z DJ-em wystarczy z nim ustalić jakie przeboje koniecznie musi zagrać i już, a rozmowa taka z przedstawicielem zespołu może do niczego nie doprowadzić – przecież muzycy nie opanują specjalnie dla nas dziesiątek utworów, które chcielibyśmy usłyszeć na naszym weselu. Raczej zaprezentują nam listę tych, które grają i będziemy się musieli do nich dostosować, wybierać wśród nich. Dobrze jest rozeznać się w tak ważnych kwestiach, by uniknąć późniejszych rozczarowań w postaci braku kawałków muzycznych, jakich pragnęliśmy.

DJ na wesele da nam muzykę w oryginalnym wykonaniu. Taki fachowiec nie ogranicza się w dostępnym repertuarze tak bardzo jak zespół muzyczny. Bez problemu poprosimy go o stworzenie wymarzonej ścieżki muzycznej, w pełni zgodnych z własnymi indywidualnymi upodobaniami. Dobry DJ weselny z doświadczeniem w obsłudze przyjęć weselnych umili nam imprezę muzyką różnych gatunków, polską i zagraniczną.

Rezerwuj DJ-a weselnego lub zespół z wyprzedzeniem

Pomijając już fakt na jakiego specjalistę padnie nasz wybór, by mieć możliwość zatrudnienia najlepszych, pamiętajmy by dokonać rezerwacji terminu na rok do przodu. Szukanie na ostatnią chwilę będzie stresujące i przysporzy nam masę kłopotów, a także niekoniecznie skończy się po naszej myśli. Bazy danych dostępne na szeregu portali o tematyce ślubnej, jak i fora tematyczne gdzie jest mnóstwo opinii nowożeńców odnośnie muzyków znacząco uproszczą proces poszukiwań fachowca do obsługi muzycznej wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *