Eksploatacja kabin lakierniczych

Wśród wielu rozwiązań wpływających na poprawę wydajności pracy warsztatów lakierniczych, jednym z najlepszych jest inwestycją w kabinę lakierniczą. Jest to coś w rodzaju dodatkowego, szczelnie izolowanego od otoczenia pomieszczenia. Dzięki temu bezpośrednia strefa robocza pozostaje zabezpieczona przed zabrudzeniami i lotnymi zanieczyszczeniami. Mogłyby one negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac. Warto tutaj poświęcić chwilę uwagi na kwestię eksploatacji kabin lakierniczych. Jest to bowiem bardzo korzystna inwestycja dla wielu warsztatów lakierniczych.

Wybór kabiny lakierniczej.

Przede wszystkim trzeba będzie najpierw wybrać odpowiednią kabinę lakierniczą. Na rynku na chwilę obecną znajdziemy dwa podstawowe modele. Jeden z nich będzie wyposażony we własne systemy filtracji i sprężania powietrza. Drugi z kolei będzie wykorzystywać systemy działające już w warsztacie. W zależności od tego więc, czy posiadamy na naszym warsztacie dobrej jakości sprężarkę i system filtracji powietrza, będziemy dobierać albo jeden albo drugi model. Oczywiście w przypadku modelu z wbudowaną sprężarką i systemem oczyszczania, trzeba będzie liczyć się z większymi kosztami. Jest to jednak jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań do pracy w warsztatach lakierniczych. Zapewnia podniesienie poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż jednym z ważniejszych aspektów w lakiernictwie jest zapewnienie sobie maksymalnie wysokiego poziomu czystości atmosfery roboczej. Wszelkie lotne zanieczyszczenia przedostające się do strefy roboczej, będą się mieszać z mgiełką lakierniczą i tym samym negatywnie wpływać na jakość oraz trwałość warstw lakieru.

Eksploatacja kabiny lakierniczej.

Bardzo ważne w tym przypadku będzie także prawidłowe podejście do eksploatacji kabiny lakierniczej. Trzeba tutaj pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać wszystkie filtry do kabin lakierniczych. Będzie to bowiem wpływać na wydajność jej pracy. Zbytnio zanieczyszczone filtry do kabin lakierniczych, będą bowiem ograniczać przepływ powietrza, a ten jest istotny do wydajności pracy sprężarki. Dobre jakościowo filtry będą zapewniać nam nie tylko dobry przepływ powietrza, ale też jego prawidłowe oczyszczenie. Musimy pamiętać, że czystość atmosfery roboczej to podstawa jakości w pracy lakierniczej. Dlatego regularna wymiana filtrów będzie tutaj podstawowym działaniem w eksploatacji kabin lakierniczych.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba powiedzieć, iż najważniejszą kwestią w zakresie eksploatacji kabiny lakierniczej będzie regularne sprawdzanie stanu filtrów i ich wymiana. Zapewni to wydajność i jakość realizowanych prac lakierniczych z jej zastosowaniem. Są to co prawda spore koszty, jednakże będą się dość szybko zwracać, właśnie za sprawą zwiększonej wydajności i wyższej jakości realizowanych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *