lyzka mieszalnikowa do betonu

Eksploatacja łyżki mieszalnikowej do ładowarek.

Jednym z najczęściej pojawiających się na placu budowy problemów jest konieczność przygotowania betonu w odpowiedniej ilości i o określonej porze. Wiele firm korzysta z usług zewnętrznych dostawców czyli przede wszystkim betoniarki, jednakże wiąże się to z pewnymi ograniczeniami i brakiem wygody, wobec czego, lepszym rozwiązaniem jest posiadanie możliwości samodzielnego przygotowywania betonu przez pracowników. W tym celu trzeba będzie zaopatrzyć się w betoniarkę, która staje się rozwiązaniem idealnym ale tylko w przypadku dostępu do prądu elektrycznego na placu budowy. W przeciwnym razie, pozostaje nam inwestycję w odpowiednią łyżkę mieszalnikową do naszej ładowarki kołowej, która zagwarantuje nam wszystko to czego potrzebujemy w kwestii przygotowywania betonu na placu budowy.

Inwestycja w łyżkę mieszalnikową do ładowarki.

Oczywiście zakup łyżki mieszalnikowej wiąże się z całkiem sporym wydatkiem, niemniej jednak zalety jakie za sobą niesie w pełni rekompensują wydatki. Przede wszystkim musimy tutaj wyliczyć:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu, oraz w czasie dogodnym do jego wykorzystania.
  • Możliwość przygotowywania betonu w ilościach większych niż w przypadku tradycyjnej betoniarki
  • Możliwość przygotowywania betonu bez konieczności posiadania dostępu do elektryczności, bowiem łyżka mieszalnikowa napędzana jest hydraulicznie z układu ładowarki.
  • Możliwość przygotowywania zarówno betonu mokrego, jak i suchego czy też półsuchego.
  • Łatwość przygotowywania betonu i jego transportu po rozległych placach budowy.
  • Możliwość wykorzystania łyżki mieszalnikowej, jako tradycyjnej łyżki do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Generalnie można więc powiedzieć, iż inwestycja w łyżkę mieszalnikową do ładowarki jest opłacalna, i warto ją przemyśleć, bowiem może się okazać, iż akurat w naszej firmie sprawdzi się wyśmienicie i przyniesie dużo pożytku.

Eksploatacja łyżki mieszalnikowej do ładowarki.

Warto tutaj także powiedzieć o tym, iż mieszalniki do betonu montowane na ładowarkach, są bardzo proste w obsłudze. Łyżka mieszalnikowa montowana jest do ładowarki w miejsce tradycyjnej łyżki, zachowując jej pełna funkcjonalność. Wystarczy przez górną kratownicę, zabezpieczającą przed dostaniem się do łyżki zbyt wielkich kamieni i innych zanieczyszczeń wsypać odpowiednie ilości składników do betonu i przemieszać, aby uzyskać gotowy produkt. Po wykorzystaniu betonu, wystarczy wrzucić trochę żwiru i przemieszać aby oczyścić wnętrze mieszalnika, dokładnie tak samo jak to robimy w przypadku tradycyjnej betoniarki. Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba przyznać, iż posiadanie łyżki mieszalnikowej w swojej firmie w wielu przypadkach okazuje się być rozwiązaniem bardzo korzystnym, z którego warto skorzystać i zapewnić sobie tym samym większy poziom wygody pracy, czy też lepszą jej efektywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *