Estetyczna naścienna instalacja elektryczna.

Jeszcze zupełnie do niedawna standardem było montowanie przewodów instalacji elektrycznych pod warstwą tynku na ścianach. Rozwiązanie to było podyktowane przede wszystkim względami estetycznymi, jednakże niosła za sobą kilka całkiem poważnych wad. Przede wszystkim, ewentualne awarie oraz przeróbki instalacji wymagały kucia tynków, a następnie szpachlowania dziur, szlifowania i malowania. Z reguły wiązało się to z kompleksowym remontem całego pomieszczenia. Obecnie jednak możemy wykorzystać nowoczesne i wysoce estetyczne kanały instalacyjne, powalające nam na skuteczne prowadzenie instalacji elektrycznych prosto na ścianie.

Zalety stosowania kanałów instalacyjnych.

cabloplus-montazWarto sobie tutaj od razu powiedzieć o podstawowych zaletach stosowania kanałów instalacyjnych, bowiem są one dość wyraźne. Przede wszystkim będziemy mieć pełną wygodę i kontrolę nad cała instalacją, a ewentualne przeróbki, czy tez usuwanie awarii nie będzie wiązać się z koniecznością kompleksowego remontu całego pomieszczenia. Jeśli zaś na przykład zdecydujemy się zastosować nowoczesne kanały instalacyjne Simon zyskamy jeszcze więcej, bowiem ich modułowa konstrukcja pozwala nam na dowolne montowanie wszelkich gniazdek i łączników bez potrzeby wykonywania dodatkowych wycięć. Kanał instalacyjny jest stosunkowo szeroki, aczkolwiek dzięki temu możemy wewnątrz poprowadzić spora ilość przewodów aby zapewnić sobie pełną niezależność poszczególnych obwodów elektrycznych. Możemy bez problemu na przykład w każdym pomieszczeniu osobno puścić obieg prądu na gniazdka elektryczne, a osobno na oświetlenie, dzięki czemu w przypadku przeróbek na którymś z obwodów, drugi dalej działa i nie pozostajemy bez oświetlenia. Wszystkie gniazdka i łączniki montowane są prosto do kanału instalacyjnego, co zapewnia nam dodatkowy komfort eksploatacji tak wykonanej instalacji.

Zakup kanałów instalacyjnych.

Oczywiście wykonanie instalacji w tej technologii wiąże się z dość sporymi kosztami, bowiem dwa metry bieżące kanałów instalacyjnych Simon Connect, to wydatek rzędu 80 PLN, niemniej jednak przyszła wygoda i komfort eksploatacji instalacji warte są tej ceny. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu narożników. W komplecie znajdziemy maskownice, które możemy dowolnie wyjmować a w ich miejsce montować gniazdka modułowe i łączniki instalacyjne. Sam montaż kanałów instalacyjnych jest wyjątkowo prosty i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi czy też umiejętności, zresztą tak samo jak późniejszy montaż poszczególnych gniazdek i łączników.

Jednym słowem zastosowanie naściennej instalacji kanałowej z wykorzystaniem kanałów instalacyjnych Simon Connect CABLOPLUS, zapewnia nam znaczne podniesienie komfortu eksploatacji instalacji elektrycznej. Nie nastręcza także jakichkolwiek trudności przy ewentualnych przyszłych pracach związanych z modernizacją instalacji, czy też całkowitym przerobieniem jej funkcjonalności. Warto więc zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, aby żyło się nam jeszcze wygodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *