Filtry sufitowe i ich zastosowanie.

Filtry sufitowe pełnią bardzo ważną funkcję przede wszystkim we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach lakierniczych, gdzie w trakcie realizacji prac lakierniczych, dochodzi do silnego zapylenia chemicznymi substancjami lotnymi, czyli tak zwaną mgiełka lakierniczą. Filtry tego rodzaju, podobnie jak maty filtracyjne, filtry ścienne oraz podłogowe, mają za zadanie przechwytywać unoszące się zanieczyszczenia chemiczne, i wiązanie ich w swoim wnętrzu, celem nie dopuszczenia do ich dalszego rozprzestrzeniania się, i wywierania negatywnego wpływu na procesy lakierniczego, oraz podnoszenia ryzyka związanego z ich łatwopalnością. Zobaczmy zatem, w jaki sposób jeszcze można podnieść poziom bezpieczeństwa pracy w warsztatach lakierniczych, a jednocześnie poziom jakości realizowanych zadań.

Prawidłowa wymiana powietrza.

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym czynnikiem wpływającym na czystość powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, będzie zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, czyli zastosowanie systemu wentylacji, gdzie w kanałach wentylacyjnych także zamontowane zostaną odpowiednie filtry. Będą one odpowiedzialne za przechwytywanie wszelkich zanieczyszczeń, płynących wraz z powietrzem zarówno do wnętrza pomieszczeń, jak i z powietrzem odprowadzanym na zewnątrz. Ma to bardzo istotny wpływ na czystość powietrza wewnątrz powietrza, filtrowanie go z wszelkich zanieczyszczeń, jak i stałe odprowadzania powietrza z wnętrza, celem przechwycenia lotnych zanieczyszczeń chemicznych. Oczywiście trzeba będzie tutaj zastosować odpowiednie pod względem jakości filtry kasetowe i kieszeniowe, przystosowane do przechwytywania zanieczyszczeń chemicznych. Dzięki temu z cała pewnością w dużej mierze uda nam się zapewnić czystą atmosferę wewnątrz pomieszczeń lakierniczych zaś odprowadzane na zewnątrz powietrze będzie wolne od zanieczyszczeń chemicznych, skutkiem czego nie będziemy doprowadzać do skażenia środowiska.

Filtry sufitowe.

Na samym początku wspomnieliśmy o filtrach sufitowych, które stanowią bardzo ważny element filtrowania atmosfery wewnętrznej w lakierniach z lotnych zanieczyszczeń chemicznych. Są to filtry wykonane w nowoczesnych technologiach, zapewniające przechwytywanie wszystkich osiadających na nich zanieczyszczeń (zanieczyszczenia lotne w dużej mierze unoszą się do góry, będąc lżejszymi od powietrza) i wiązanie w swoim wnętrzu. Tutaj oczywiście każdy filtr sufitowy będzie charakteryzować się innymi parametrami oraz jakością wykonania, wobec czego dobry dostawca wysokiej klasy filtrów sufitowych będzie absolutnie niezbędnym ogniwem, zapewniającym nam możliwość zastosowania najlepszych rozwiązań. Generalnie rzecz biorąc, można powiedzieć, iż poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań w zakresie filtracji powietrza zarówno tego wtłaczanego do wewnątrz, jak i odprowadzanego na zewnątrz, podnosimy poziom komfortu i bezpieczeństwa pracy w pomieszczeniach lakierniczych, a jednocześnie jakość realizowanych zadań. Przy tym wszystkim zupełnie osobnym torem dbamy o środowisko, co także jest bardzo ważną kwestią we współczesnym, i tak już dość zanieczyszczonym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *