Gdzie znaleźć prace współczesnych polskich artystów?

Polska sztuka współczesna w ostatnim czasie dość intensywnie i dobrze się rozwija, czego dowodem mogą być dość liczne wystawy organizowane w przeróżnych galeriach sztuki współczesnej. Co więcej, można tutaj powiedzieć, iż coraz większa liczba prac znajduje swoich nabywców, zaś niektórzy z twórców stanowią już bardzo znaną grupę, których nazwiska stale pojawiają się na salonach, na ustach pasjonatów sztuki i kolekcjonerów, zaś ich dzieła coraz częściej opuszczają galerie trafiając do prywatnych kolekcji różnych osób. Generalnie, można więc powiedzieć, iż sztuka współczesna w naszym kraju rozwija się całkiem dobrze, a co za tym idzie, można mieć nadzieję iż ten stan rzeczy będzie w najbliższym czasie utrzymywać na tym samy poziomie. Zapraszamy do krótkiego przeglądu wydarzeń z dziedziny współczesnej sztuki polskiej, a jest o czym pisać, bowiem co i rusz pojawiają się nowe nazwiska i prace zbierające coraz bardziej pochlebne recenzje.

Znane galerie sztuki współczesnej.

Tomasz Sętowski - Lot we śnieNa chwilę obecną mamy także do czynienia z coraz lepiej przygotowanymi galeriami sztuki współczesnej, chociażby takimi jak zlokalizowana w Bielsku Białej przy ulicy Żywieckiej 333, galeria TADEO-ART. Jest to jedna z lepiej przygotowanych galerii sztuki współczesnej, gdzie znajdziemy nie tylko obrazy i grafiki współczesnych artystów, ale także wszelkiego rodzaju rzeźby i inne dzieła sztuki. Można więc tutaj powiedzieć, iż jest to jedna z lepiej przygotowanych galerii do jakich można trafić, aczkolwiek w całym kraju można jeszcze kilka podobnych znaleźć. Jeśli zaś chodzi o samą galerię TADEO-ART, to warto tutaj zajrzeć czasem na ich stronę internetową pod adresem tadeo-art.pl, na której znajdziemy zawsze najświeższe informacje na temat organizowanych w galerii wystaw, oraz nowych artystów, którzy właśnie dołączyli do grona promowanych przez galerię. Trzeba także przyznać, iż lista nazwisk artystów promowanych w galerii jest tutaj dość imponująca. Znajdziemy tutaj przede wszystkim bardzo popularnych już w kraju twórców takich jak na przykład: Dariusz Żejmo, Zofia Błażko, Tomasz Sętowki, Karol Bąk, czy też Dariusz Kaleta. Ich prace osiągają już coraz wyższe ceny na rynku a niektóre z nich osiągają ceny w wysokości kilku tysięcy złotych. Można więc powiedzieć, iż są to artyści stosunkowo popularni, a co za tym idzie, ich prace w większości stanowią własność prywatnych kolekcjonerów, zaś w galerii są tylko i wyłącznie wypożyczone na wystawy.

Zakończenie.

Tytułem zakończenia powinniśmy tutaj przyznać, iż sztuka współczesna w naszym kraju rozwija się całkiem dobrze, zaś galerie zajmujące się prezentowaniem tego nurtu i dystrybucją dzieł znanych polskich artystów sztuki współczesnej rozwijają się coraz lepiej. Można tutaj więc przypuszczać, iż w najbliższym czasie tego typu galerie będą rozwijać się jeszcze lepiej, a co więcej z całą pewnością zaczną także powstawać nowe, na co wszyscy bardzo liczymy, bowiem obcowania z dobrą sztuką na wysokim poziomie, nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *