Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Jedną ze zdecydowanie ważniejszych inwestycji w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się świadczeniem usług lakierniczych, jest bez wątpienia zakup profesjonalnej kabiny lakierniczej. Jest to urządzenie, które w bardzo wyraźny sposób podnosi nam efektywność prowadzonych działań w warsztacie i gwarantuje o wiele wyższy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Warto więc tutaj przyjrzeć się nieco lepiej temu zagadnieniu, szczególnie jeśli prowadzimy tego typu warsztat lakierniczy i mamy zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić pewne inwestycje, mające na celu podniesienie efektywności pracy i konkurencyjności na rynku usług lakierniczych.

Zakup kabiny lakierniczej.

W pierwszej kolejności trzeba będzie tutaj jednak zrobić mały research na rynku i przejrzeć dostępne modele kabin lakierniczych, bowiem będą one się od siebie pod pewnymi względami różnić, głównie w zakresie podstawowego wyposażenia i osprzętu. Większość kabin lakierniczych będzie posiadać swój własny system filtracji powietrza, ale można znaleźć także modele bez własnych systemów, do których można podłączyć warsztatową filtrację mechaniczną. Niemniej jednak zdecydowana większość kabin lakierniczych będzie posiadać własny system oczyszczania powietrza wtłaczanego do wnętrza, a co za tym idzie, będą kosztowniejsze, ale o wiele lepsze pod tym względem. Wystarczy tylko systematycznie wymieniać odpowiedni filtr do kabiny lakierniczej, który systematycznie ulega zabrudzeniu przy oczyszczaniu powietrza i z całą pewnością uda nam się osiągnąć o wiele lepsze warunki do pracy w warsztacie. Bez trudu też uda nam się osiągnąć o wiele lepszy poziom efektywności pracy oraz skuteczniej będziemy mogli utrzymywać wysoki poziom jakości świadczonych usług.

Dodatkowe systemy filtracji powietrza.

W każdym warsztacie, podstawowym wyposażeniem będzie oczywiście system nawiewno wywiewny, czyli wentylacja mechaniczna z filtracją powietrza w obydwu kierunkach. Dzięki temu wprowadzane do wnętrza pomieszczeń lakierniczych powietrze będzie w pełni oczyszczone z unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń. Niemniej jednak część z nich z całą pewnością się przedostanie, a co więcej, wiele zanieczyszczeń wytwarza się wewnątrz. Dlatego też, dodatkowo powinniśmy zadbać o większy zakres filtracji wewnętrznej. W tym celu wykorzystywane są filtry podłogowe, sufitowe i ścienne, które przechwytują i wiążą wewnątrz swojej struktury wszystkie osadzające się na nich zabrudzenia lotne. Dzięki temu nie będą one unosić się dalej w powietrzu a co za tym idzie, nie przedostaną się do strefy roboczej. Wobec tego też, z całą pewnością będziemy mieli możliwość osiągnięcia o wiele lepszego poziomu efektywności i jakości realizowanych prac. Wydłuży się także żywotność filtrów w kabinach lakierniczych a są one stosunkowo kosztowne. Jednym słowem, dodatkowa filtracja wewnętrzna w pomieszczeniach warsztatowych będzie bardzo korzystna i warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *