Jak dobrze kupić opał na sezon zimowy?

Zakup opału na sezon grzewczy to bardzo poważna sprawa, bowiem od tego czy zakupimy dobry opał, zależne będzie to, jak dobrze przetrwamy trudne warunki zimowe. Aby zakupić dobry opał, trzeba będzie przede wszystkim sprawdzić oferty wielu różnych składów opału, porównać je ze sobą, sprawdzić poszczególne parametry techniczne węgla, czy też ekogroszku i wybrać najlepszą ofertę. Warto także przed zakupem jeszcze poszukać w sieci internetowej aby sprawdzić opinie o poszczególnych składach opału i jakości dystrybuowanych przez nie materiałów opałowych. Ostatecznie chodzi nam przecież o to, aby nasz zakup był jak najlepszy.

Sprawdzony dostawca opału.

Oczywiście większość z nas będzie mieć z biegiem czasu swoich ulubionych dostawców, sprawdzonych przez wiele ostatnich sezonów. Nie świadczy to jednak o tym, iż w tym sezonie musi być tak samo. Jeśli nie znajdziemy lepszej oferty, to oczywiście wrócimy do swojego starego składu opału, niemniej jednak nie bazujmy tylko i wyłącznie na swoich doświadczeniach z poprzednich sezonów grzewczych. Musimy pamiętać przecież o tym, iż każdy skład opału stale zmienia swoją ofertę i dopasowuje ją do coraz większych wymagań klientów, a co za tym idzie, z roku na rok ich oferty się zmieniają. Dobry dziś skład opału, jutro może już nie być tak dobry, a ten, który dziś nie spełnia naszych wymagań, już jutro może je spełniać w stu procentach. Trzeba tutaj wiec co roku przeprowadzać rekonesans po wszystkich składach opału, aby ostatecznie przy zakupie opału mieć pewność, iż nasz wybór jest najlepszym, jaki możemy na daną chwilę dokonać.

Parametry techniczne materiału opałowego.

Wybierając skład opału warto także zasugerować się parametrami technicznymi materiałów opałowych, aby mieć gwarancję, iż wydane na opał pieniądze nie pójdą z dymem. Mówimy o tym dosłownie, bo nie sztuką jest spalić duże ilości opału, z którego nie wyciągniemy energii cieplnej, niezbędnej do ogrzania naszego domu w sezonie zimowym. Kupujemy więc materiały o dobrych wartościach opałowych, niskich zawartościach popiołu i siarki, oraz jak najniższej wilgotności. Warto tutaj sprawdzić w jakich warunkach jest opał przechowywany, bowiem jest węgiel jest składowany na otwartej przestrzeni, bez jakiegokolwiek zadaszenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż niestety nie będzie zbyt suchy. A jakie są niekorzystne wpływy spalania mokrego węgla, chyba każdy wie. W końcu nie po to wydajemy duże pieniądze na dobry kocioł centralnego ogrzewania, żeby przez użytkowanie mokrego węgla doprowadzić do jego uszkodzenia poprzez korozję.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, musimy pamiętać, aby znaleźć jak najlepszy skład opału, który zagwarantuje nam dostarczenie węgla dobrej klasy, o wysokiej wartości kalorycznej, oraz niskiej zawartości wilgoci, abyśmy w trakcie sezonu grzewczego nie musieli borykać się z żadnymi problemami. Warto tutaj nawet zapłacić więcej za dobrej jakości węgiel, a nasz piec centralnego ogrzewania, z całą pewnością nam za to podziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *