Jak kupić dobrą odzież myśliwską na sezon zimowy?

Zakup odzieży myśliwskiej na sezon zimowy, wymaga przede wszystkim stosunkowo sporych nakładów finansowych. Wynika to z faktu tego, iż profesjonalna odzież zimowa dla myśliwych, najczęściej produkowana i dostarczana na nasz rynek jest przez skandynawskich producentów. To niestety przekłada się na stosunkowo wysokie ceny poszczególnych elementów odzieży. Są one jednak dokładnie takie same jak na rodzimym rynku producentów. Jednakże poziom zarobków w Skandynawii stoi na zdecydowanie wyższym pułapie. Niemniej jednak, jeśli chcemy kupić odpowiednie spodnie myśliwskie, czy też wręcz cały zestaw ocieplanej damskiej odzieży myśliwskiej, trzeba będzie liczyć się z poniesieniem dość wygórowanych kosztów.

Ocieplane zestawy odzieży myśliwskiej.

Jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, szczególnie w przypadku początkujących myśliwych będzie zakup gotowego zestawu odzieży myśliwskiej. Ma to tę zaletę, iż poszczególne elementy odzieży są bardzo dobrze do siebie dopasowane i zapewniają pełny komfort termiczny nawet przy bardzo trudnych warunkach zimowych. Oczywiście ocieplana damska odzież myśliwska kupiona w całym zestawie będzie też o wiele bardziej przystępna cenowo niż dokładnie taki sam zestaw kupowany na sztuki. Jest to dość powszechną praktyką, aby zestawy kosztowały o wiele mniej niż pojedyncze elementy odzieży. Z reguły, kupując cały zestaw odzieży myśliwskiej, będziemy mogli poczynić oszczędności na poziomie nawet do 20-30% wartości zestawu kupowanego na sztuki.

Niemniej jednak wielu doświadczonych myśliwych decyduje się na ten droższy wariant, a to ze względu na fakt, iż dzięki temu mają oni większą kontrolę nad dopasowaniem zestawu do swoich potrzeb. Zestaw kupny jest dobry, ale niestety nie zawsze idealnie spełni potrzeby konkretnego użytkownika. Doświadczeni myśliwi, maja swoje upodobania i wymagania, toteż wybierają wariant droższy, ale pozwalający lepiej się konfigurować do ich indywidualnych potrzeb.

Dobre spodnie myśliwskie.

Kupując zestaw odzieży na sztuki, czyli kompletując go samodzielnie, trzeba będzie także zwrócić uwagę na każdy element z osobny. Wybierając na przykład dobre spodnie myśliwskie musimy zwrócić uwagę na konkretne szczegóły ich konstrukcji. Chodzi tutaj o to, aby posiadały one nie tylko warstwę ocieplenia, ale także zewnętrzną membranę, która zapewni ochronę przed przemakaniem (np. Gore-Tex). Dobrze jest, jeśli spodnie myśliwskie posiadają stosowane zgrubienia na kolanach, lub odpowiednio przygotowaną przestrzeń pod nakolenniki. W wielu przypadkach takie rozwiązania może znacznie usprawnić poruszanie się w pozycji skulonej, czego mogą wymagać warunki polowania, lub też warunki terenowe. Oczywiście trzeba także zwrócić uwagę na kwestię jakości wykonania odzieży. Zawsze musimy dość starannie i precyzyjnie skontrolować szwy spodni myśliwskich. Powinny być trwałe, solidne i najlepiej podwójne, aby zapewnić maksymalny poziom trwałości spodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *