Jak prawidłowo dobrać nowe drzwi zewnętrzne?

Dobór drzwi zewnętrznych do naszych domów i mieszkań, wymaga zwrócenia uwagi na kilka bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na kwestię zastosowanych zabezpieczeń antywłamaniowych, od czego zależne będzie nasze poczucie bezpieczeństwa, oraz możliwość wykupienia odpowiedniego pakietu ubezpieczenia. Do tego, warto także zwrócić uwagę na kwestie techniczne, takie jak chociażby izolacja termiczna oraz izolacja akustyczna. Dzięki temu, będziemy mogli dobrać drzwi spełniające nasze wszystkie oczekiwania oraz wymagania. Takie, które zapewnią nam wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa w naszych własnych domach.

Parametry techniczne i ich znaczenie.

W kwestii parametrów technicznych, na które koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, najważniejsza jest izolacja termiczna oraz akustyczna. Te dwa parametry będą przekładać się na podstawowe korzyści, jakie możemy zyskać przy rozsądnym wyborze drzwi zewnętrznych.

  • Izolacja termiczna – to bardzo ważny parametr, określający poziom strat ciepła z domu, poprzez płaszczyznę drzwi. Jest to dokładnie taki sam parametr jak w przypadku okien, i można go wyrazić wzorem U=W/(m2*K). dobrze drzwi będą charakteryzować się tym parametrem na poziomi U<=0,9 W(m2*K).
  • Izolacja akustyczna – będzie określać zakres przepuszczania hałasów do wnętrza mieszkania. Dobra izolacja akustyczna będzie szczególnie istotna w przypadku blokowisk, lub gęstej zabudowy jednorodzinnej. Pozwoli bowiem wytłumić do maksimum hałasy, które mogłyby zakłócić spokój naszego wypoczynku w swoich własnych czterech ścianach.

Zabezpieczenia antywłamaniowe w drzwiach zewnętrznych.

Zdecydowanie najbardziej istotną kwestią w przypadku wyboru drzwi zewnętrznych, będą zastosowane w nich zabezpieczenia antywłamaniowe. Warto na to zagadnienie zwrócić szczególną uwagę, gdyż przekłada się na poziom naszego poczucia bezpieczeństwa w swoim własnym domu. Wybierając dobre drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej, z odpowiednimi, nowoczesnymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi, będziemy także mogli zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej od skutków włamania. W przypadku braku takich zabezpieczeń, musimy się liczyć z tym, iż żadna ubezpieczalnia nie sprzeda nam polisy.

Gdzie zakupić dobre drzwi zewnętrzne?

Ostatnią kwestią będzie miejsce zakupu drzwi zewnętrznych. W tym przypadku, należy zdać sobie sprawę, iż w każdym sklepie, czy też markecie, będziemy mieć do dyspozycji, dość zróżnicowaną ofertę. Nie wszędzie dostaniemy tak samo dobre jakościowo drzwi. Trzeba będzie więc samodzielnie odwiedzić większość okolicznych sklepów, marketów budowlanych i hurtowni, aby przejrzeć dostępne oferty. Warto zabrać sobie katalogi od każdego z dostawców, aby mieć potem czas na spokojnie, w domu, do przejrzenia poszczególnych typów i modeli drzwi. To pozwoli nam dokonać właściwego wyboru. Przede wszystkim jednak, nie możemy się sugerować jak najniższą ceną, bowiem z takiego podejścia, nigdy nie wynika nic dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *