projektowanie wnętrz

Jak urządzić pokój sprzyjający nauce?

Po rozpoczęciu roku szkolnego i akademickiego rozpoczyna się czas wzmożonej nauki w ponure dni z minimalną ilością słońca. W takiej sytuacji trudno się skupić i nadążyć za materiałem przerabianym na lekcjach, nie wspominając od odrabianiu prac domowych. Jednak równie ważne, jak warunki atmosferyczne, jest aranżacja pokoju przeznaczonego do nauki. Należy unikać nadmiernego rozpraszania, korzystać z kolorów sprzyjających koncentracji i tak rozłożyć meble, aby nie zajmowały całej przestrzeni.

Najważniejsze elementy w aranżacji wnętrza

Aby zachęcić dziecko do nauki a studentowi pomóc w wypełnianiu wszystkich zadań powierzonych mu przez wykładowców, konieczne jest przemyślane zaprojektowanie wnętrz. Centralnym punktem takiego pomieszczenia jest biurko i krzesło, które będzie stanowiło miejsce, gdzie uczący się będzie zdobywał wiedzę i spędzał sporą ilość czasu. Dlatego też powinno być dobrane nie tylko według ceny (średniej jakości meble biurowe również oferują dobre warunki, nie trzeba wydawać dużych sum na urządzanie pokoju), to jednak liczy się również styl oraz kolor. Takie meble będą musiały przetrwać lata trudów i ciężarów wiedzy, jaka będzie na nich spoczywała. Najlepiej wybrać takie, które są nowoczesne i praktyczne, dzięki temu, nawet jeżeli zmieni się wiek dziecka, będą one wciąż służyły im w dalszym ciągu.

Barwy pomocne w nauce

Istnieją takie barwy, które są interpretowane przez nasz mózg jako pomagające w koncentracji, myśleniu, a także dodają nam energii koniecznej do zmożonej aktywności naszego umysłu. Taki pokój powinien być pełen energii oraz ciepłych kolorów. Króluje tutaj kreatywność, twórcze rozwiązania i nowoczesne meble, które dopełniają przestrzeń. Powinniśmy raczej stawiać na harmonię barw i do nich dopasować farby na ściany, dodatków i umeblowania. W takim wypadku warto zdać się na fachowe projektowanie wnętrz, które przeprowadzi analizę gustów i podpowie, jak najlepiej urządzić pokój.

Najczęściej proponowane są barwy czerwona, żółta bądź różowa, które pozytywnie wpływają na nastrój, pod warunkiem, że nie występują w nadmiarze. Dlatego też nie poleca się wybierania tych kolorów, jako dominujących. Zaleca się raczej fiolet, biel, czerń, szarość, a następnie dodaje pasujące odcienie żółtego, czerwonego czy różowego. Niebieski i zielony sprzyjają relaksowi, dlatego powinno się ich unikać, żeby nie rozpraszać bądź zniechęcać dziecka.

Jeżeli jednak dziecko lubi konkretną barwę, kolekcję mebli (o ile pasuje ona do wymiarów pomieszczenia), to powinniśmy pójść przede wszystkim tym tropem. To ono ma się czuć dobrze w swoich czterech kątach, nabierając chęci do zabawy, odpoczynku czy nauki. Tylko w takiej sytuacji będziemy mieli pewność, że nasza praca włożona w aranżację wnętrza się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *