Jak wykończyć betonowe schody?

Schody betonowe to bardzo popularna część domu we współczesnej architekturze. Mało kto decyduje się na montaż schodów samonośnych już po postawieniu stanu surowego, większość woli mieć już wszystko za sobą i po prostu stawia na betonowe stopnie, jako część zabudowy domu. Jednak w takim wypadku zostaje z pytaniem, w jaki sposób zabezpieczyć i upiększyć nasze stopnie, bo pozostawienie ich w betonowym stanie surowym raczej nie wpłynie pozytywnie na wystrój wnętrza – wyglądałoby to tak, jakbyśmy mieli niedokończony dom. Dlatego na rynku istnieje wiele rozwiązań, pozwalających na upiększenie i wykończenie tego elementu wnętrza.

Schody na beton – rodzaje

Chociaż najpopularniejszym materiałem do pokrywania stopni betonowych pozostaje drewno lite, to rynek oferuje również kilka innych rozwiązań. Jednym z oryginalniejszych i ciekawie wyglądających są stopnie szklane, ze szkła hartowanego, które dodają naszemu wnętrzu nowoczesnego, wyjątkowego klimatu. Innym może być wykorzystanie blachy, którą najczęściej łączy się z elementami drewnianymi, co też wygląda całkiem efektownie, jeśli chodzi o prezencję. Dla ludzi, którzy wolą pozostać przy betonie, jest opcja zrezygnowania z nakładania stopni i po prostu wykończenia schodów żywicą epoksydową. Innymi opcjami związanymi z betonem są jego polerowanie, albo malowanie betonem dekoracyjnym, co ciekawie wpisuje się w nowoczesną modę.

Jak je montować?

Schody na beton po pierwsze trzeba dopasować. W tym celu trzeba wymierzyć betonowe stopnie i zamówić odpowiednią wielkość desek, jeśli na takowe się zdecydowaliśmy. Otrzymamy ich dwa rodzaje: stopnice schodowe i podstopnice, które podczas montażu będzie trzeba umiejętnie ze sobą połączyć. Stopnie najczęściej nabija się na specjalne kołki, które wpierw trzeba zamocować w żelbecie. Ten później smaruje się poliuretanowym klejem montażowym i można nakładać stopnicę. Jeśli obawiamy się robić to samodzielnie, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Artykuł powstał przy współpracy producenta schodów na beton helta.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *