Kamienna posadzka we wnętrzu domu.

Wśród wszystkich rozwiązań w zakresie wykańczania podłogi we wnętrzach mieszkalnych, nie ma chyba lepszego niż zastosowanie naturalnego kamienia, takiego jak chociażby granit czy też marmur. Są to materiały przede wszystkim naturalne, charakteryzujące się wysokim poziomem estetycznym, ale także i wieloma innymi zaletami, o których powiemy nieco niżej. Co najważniejsze dla potencjalnego inwestora, trzeba będzie w tym przypadku liczyć się z dość sporymi kosztami wykonania takiej posadzki, choć i te mogą znaleźć swoje uzasadnienie. Zobaczmy zatem jak to wszystko wygląda w praktyce i przyjrzyjmy się nieco bliżej kwestiom związanym z wykonaniem posadzki kamiennej we wnętrzach mieszkalnych.

Zalety wykonania kamiennej posadzki we wnętrzach mieszkalnych.

Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. Posadzka z naturalnego marmuru lub tez granitu po prostu nie ma sobie równych pod tym względem. Co więcej, odpowiednio przygotowane materiały i prawidłowo przeprowadzony proces montażu takiej posadzki, zapewniają nam wysoki poziom trwałości. Szacować można, iż typowa posadzka marmurowa bez trudu przetrwa nawet kilkaset lat. Zresztą po dziś dzień można nawet oglądać świetnie zachowane marmurowe posadzki we wnętrzach pałaców królewskich i książęcych posiadłościach. Można więc powiedzieć, iż wnętrza z posadzką kamienną, niezależnie od tego czy będzie to posadzka granitowa czy tez marmurowa, to inwestycja na wiele pokoleń do przodu. Nasze dzieci, ich dzieci i jeszcze kilka kolejnych dzieci, będą mogły w dalszym ciągu chodzić po tej samej posadzce co my teraz. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż posadzka kamienna odporna będzie także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne jej rozlana woda (jedynie kamień z wody może się osadzać, ale od tego też są specjalne płyny konserwujące). Jednym słowem mamy tutaj do czynienia z samymi niemal zaletami.

Najważniejsza kwestia.

Zdecydowanie najważniejszą kwestią będzie tutaj jednak kwestia ceny. W przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu wnętrza z posadzkom marmurową, trzeba liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych za metr kwadratowy. Nieco niższymi w przypadku zastosowania granitu. Jednakże dla wielu inwestorów będzie to granica nie do pokonania. Nawet mając na względzie iż taka posadzka będzie służyć także kolejnym pokoleniom, niestety wielu inwestorów po prostu nie będzie w stanie pozwolić sobie na aż tak wielki wydatek. Oczywiście są wszelkiego rodzaju kredyty i pożyczki, niemniej nie każdy może sobie na takie zobowiązania finansowe pozwolić, szczególnie jeśli już posiada kredyt w banku. Trzeba więc pamiętać o tym, iż posadzka kamienna we wnętrzach mieszkalnych to bardzo dobra inwestycja, aczkolwiek musimy liczyć się z wysokimi kosztami jej wykonania. Ostatecznie pamiętać musimy też, iż w przeliczeniu na godziny pracy takiej posadzki, jest on stokrotnie bardziej wydajna niż posadzki z drewna czy też popularne ostatnio panele podłogowe z MDF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *