łatwy trekking alpejski

Łatwy trekking alpejski.

Jeśli szukasz urlopowych wrażeń na najwyższym poziomie, to wyprawa na łatwy trekking alpejski, jest jedną z wielu odpowiedzi na twoje dążenia. W przypadku tego typu wypraw, nikt nie będzie od ciebie wymagać wielkich umiejętności czy też specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Oczywiście, nawet na łatwy trekking alpejski trzeba będzie się odpowiednio przygotować. Tak, aby wyprawa przyniosła ci jak największe korzyści i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Co to w ogóle jest, ten łatwy trekking alpejski?

Używając pojęcia łatwy trekking alpejski, mamy na myśli wyprawę trekkingową, o niewysokim poziomie wymagań. Podczas tego typu wypraw, poruszać się będziesz po trasach łatwych, niespecjalnie wymagających. Takich, które będą idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących oraz tych, z minimalnym doświadczeniem trekkingowym. Nie znaczy to jednak, iż łatwy trekking alpejski, nie będzie stawiać przed tobą pewnych wymagań. Trzeba będzie skompletować niezbędne wyposażenie, oraz zadbać o to, aby przed wyjazdem cieszyć się dobrym zdrowiem, siłą i kondycją.

Wyposażenie na trekking w Alpach dla początkujących.

Kwestią kluczową, na którą musisz w tym przypadku zwrócić uwagę jest odpowiednie wyposażenie. Bez tego po prostu ani rusz. Dobre i prawidłowo skompletowane wyposażenie jest w tym przypadku gwarancją wysokiego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa na szlaku. Do najważniejszych elementów, które musimy koniecznie posiadać należy zaliczyć:

  • Odzież turystyczna – dopasowana do warunków pogodowych oraz pory roku. Powinna skutecznie chronić przed chłodem i deszczem.
  • Buty trekkingowe – sprawdzone i dopasowane buty, gwarantujące bezpieczeństwo poruszania się, oraz przyczepność w zróżnicowanym terenie.
  • Plecak trekkingowy – nieprzemakalny plecak o pojemności około 25 litrów. Powinien on być wyposażony w dodatkowe pasy mocujące na wysokości klatki piersiowej bądź pasa, aby ułatwić stabilizację ekwipunku na plecach w trakcie marszu.

Tutaj warto podkreślić, iż twój plecak powinien być także wyposażony w podstawowe elementy, takie jak: apteczka pierwszej pomocy, kijki trekkingowe, pojemnik na wodę i termos na ciepłą kawę lub herbatę, zabezpieczenia przeciwsłoneczne (okulary i maść z filtrem UV), plastry na ewentualne obtarcia skóry czy też pęcherze.

Czy stać Cię na taki wyjazd na trekking?

Kwestia kosztów jest oczywiście zróżnicowana. W tym jednak przypadku, zakładamy, iż jako początkujący adept górskich wypraw, nie będziesz sam organizować wyjazdu tylko skorzystać z oferty jednego z biur podróży. Musisz więc liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów w okolicy 2500 PLN za sam wyjazd. Do tego musisz doliczyć około 500-700 EUR na wydatki podczas trekkingu. Tego typu informacje uzyskasz jednak w biurze podróży, z którego oferty skorzystasz. Z całą jednak pewnością, jako że jest to trekking w Alpach dla każdego, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem wolnych zasobów finansowych na wyjazd.

Podsumowanie.

Ogólnie, musisz pamiętać, iż łatwy trekking alpejski także będzie dla ciebie wymagający. Musisz się do wyprawy starannie przygotować, jak również odłożyć odpowiednią ilość gotówki. Jeśli wszystkie czynności wykonasz starannie i skompletujesz odpowiedni ekwipunek, to nawet taki łatwy trekking alpejski, dostarczy ci dużo radości i zagwarantuje solidną porcję wrażeń, o jakie trudno w innych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *