Leczenie alergii z zastosowanie oleju z czarnuszki.

Problemy związane z alergiami mogą dotknąć praktycznie każdego z nas, i to nawet niezależnie od wieku. Udowodnionym jest jednak fakt, iż najczęściej pojawia się ona już w wieku dziecięcym, toteż warto od razu w tym samym okresie jak najszybciej reagować, bowiem wyleczenie alergii jest jak najbardziej możliwe, zaś negatywne skutki jej przebiegu mogą nie tylko pogorszyć stan naszego życia, ale także jednocześnie nawet zagrażać zdrowiu i życiu. Warto tutaj zainteresować się na przykład olejem z czarnuszki, który według licznych badań przeprowadzonych na wiodących uniwersytetach medycznych świata, jest bardzo skutecznym lekiem ziołowym, pomagającym w leczeniu alergii, jak również wielu innych dolegliwości.

Skuteczność oleju z czarnuszki.

Skoro już mówimy o tym, iż olej z czarnuszki charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności leczenia alergii oraz innych dolegliwości, warto tę tezę podeprzeć konkretnymi dowodami. Jednym z dowodów jest na przykład opublikowane w kwartalniku Herba Polonica, badanie przeprowadzone przez prof. W. Bylka z Katedry Farmakognozji Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, które dowodzą, iż w przypadku leczenia chorób alergicznych, olej z czarnuszki wykazuje bardzo wysoki poziom skuteczności leczenia. Badanie przeprowadzono między innymi na dzieciach z przedziału wiekowego 6-17 lat, z katarem alergicznym, objawami astmy oskrzelowej i egzemy atopowej. Porcja leku, jaką otrzymywali ustalona była na 3x dziennie po jednej kapsułce. Druga grupa badanych otrzymywała 3x dziennie po dwie kapsułki oleju z czarnuszki. W wyniku badań, po 6-8 tygodniach leczenia, niezależnie od przyjmowanej porcji, 80% pacjentów z obydwu grup odczuło wyraźne zmniejszenie negatywnych dolegliwości alergicznych.

Osobnym badaniem było porównanie skuteczności leczenia lekami przeciwhistaminowymi – w tym przypadku cetyryzyną oraz olejem z czarnuszki. Tutaj także wykazano, iż efekty są do siebie zbliżone jeśli chodzi o leczenie chorób alergicznych, niemniej jednak olej leczniczy z czarnuszki sprzedawany w kapsułkach zapewniał o wiele mniejsze odczucia negatywne, charakterystyczne dla zażywania cetyryzyny. Chodzi tutaj głównie o kwestie senności, zmęczenia czy ogólnego osłabienia.

Efektywne leczenie alergii.

W wyniku przytoczonych powyżej badań przeprowadzonych na dwu doskonałych uczelniach medycznych, okazuje się, iż leczenie chorób alergicznych przy zastosowaniu oleju leczniczego z czarnuszki, jest wyjątkowo skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Przy okazji przeprowadzanych badań, ujawniono także, iż olej z czarnuszki bardzo korzystnie wpływa na regulacje pracy tarczycy, oraz jest bardzo pomocny w zwalczaniu pasożytów jelitowych. Jednym słowem jest to bardzo dobry preparat naturalny, którego stosowanie jest bezpieczne i przynosi określone, pożądane przez nas efekty lecznicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *