Marketing zmiennym jest

Działania marketingowe zmieniają się w zależności od potrzeb. Gdyby dzisiejsze przedsiębiorstwa prosperowały na zasadach starego marketingu, to z pewnością znakomita większość firm nie odnosiłaby tak znaczących sukcesów, jakie może dziś odnosić i jakie zresztą odnosi. Oczywiście dla każdego przedsiębiorstwa lepiej jest stosować jakiekolwiek działania marketingowe, aniżeli nie stosować żadnych, jednak nie do pomyślenia byłoby wykorzystywanie starszych metod marketingu podczas gdy dziś marketing opiera się na zupełnie innych zasadach. Dzisiejszy marketing w znacznej części opiera się na technologii i mnóstwo działań mających na celu poprawę prosperowania mniejszych czy większych firm wiąże się właśnie z najnowszymi osiągnięciami technologii i techniki. Zresztą, co dziś się z nimi nie wiąże?

Masowa dystrybucja ulotek to dziś podstawa

Masowe dystrybuowanie, czyli inaczej mówiąc po prostu kolportaż ulotek jest dziś działaniem marketingowym na wagę złota. W dzisiejszych czasach nie istnieją chyba firma nie muszące w jakiś sposób się reklamować, a czymże innym, jak nie reklamowaniem świadczonych przez firmę usług jest kolportaż ulotek? Dziś docieranie do masowych odbiorców przy znacznej oszczędności czasu jest podstawowym działaniem, w jakie inwestuje chyba każdy przedsiębiorca mający „głowę na karku”. Przyjrzyjmy się więc bliżej fenomenowi dystrybucji ulotek, które przecież wszyscy codziennie znajdujemy w swoich skrzynkach pocztowych, na wycieraczkach czy na klatkach schodowych.

Diabeł tkwi w szczegółach

Być może niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że kolportaż ulotek nie jest ważny. Im szybciej takie osoby uświadomią sobie, że ich myślenie jest błędne, tym szybciej ich firma czy nawet niewielkie przedsiębiorstwo wzniesie się na szczyt. Oczywiście sam kolportaż ulotek nie wystarczy, ale jest on równie ważny jak mnóstwo innych działań marketingowych. Dlaczego jednak tak ważne jest rozprowadzanie ulotek informujących klientów o produkowanych przez daną korporację towarów albo usługach przez nią świadczonych? Przede wszystkim ulotki pełnią funkcję informacyjną. Gdyby nie one, to klient być może wcale nie wiedziałby, że firma X w ogóle istnieje i czym się zajmuje. Ulotki informują, jak również zachęcają, bowiem zazwyczaj umieszcza się na nich informacje najbardziej atrakcyjne dla klientów.

Adresowo czy bezadresowo?

Kolportaż ulotek może być dystrybucją adresową polegającą na dostarczaniu ulotek do wybranych klientów w kopercie zaadresowanej specjalnie do nich. Może to być jednak też dystrybucja bezadresowa, w której ulotki nie są kierowane do określonych osób indywidualnych. Opinie na temat tych dwóch typów kolportażu są podzielone, jednakże dystrybucja bezadresowa jest jednak wykorzystywana o wiele częściej, bo jednak częściej spotykamy ulotki leżące na ladach w sklepach czy właśnie na klatkach schodowych, a nie w naszych prywatnych skrzynkach pocztowych ukryte w kopertach z naszym imieniem i nazwiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *