marmurowe elementy wykończenia wnętrz

Marmurowe elementy wykończenia wnętrz.

Na chwilę obecną, marmurowe elementy wykończenia wnętrz w naszych domach i mieszkaniach, staja się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Wynika to poniekąd z faktu tego, iż marmur staje się nieco przystępniejszym materiałem wykończeniowym. Aczkolwiek, istotny wpływ na ten stan rzeczy będzie mieć również fakt tego, iż żyje się nam ogólnie coraz lepiej. I to nawet pomimo szalejącej inflacji. W związku z tym, wielu z nas decyduje się właśnie na marmurowe elementy wykończenia wnętrz, aby podnieść poziom estetyki i komfortu w swoich domach i mieszkaniach.

Ile kosztują marmurowe elementy wykończenia wnętrz?

Jest to niezmiennie kosztowna sprawa. Trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia sporych kosztów i to niezależnie od tego, na jakie marmurowe elementy wykończenia wnętrz ostatecznie się zdecydujemy. A wybór mamy w tym zakresie bardzo szeroki. Oczywiście, ostateczny koszt danego rozwiązania będzie zależny od rodzaju zastosowanego marmuru czy też jego grubości. Koszt zakupu 1m2 płyty marmurowej o grubości 20mm, może wahać się w przedziale 300-2000 PLN. Przy czym warto podkreślić, iż ta sama płyta ale o grubości 30mm, będzie droższa z reguły o około 300-400 PLN. Tak więc ceny marmuru przedstawiać się będą następująco:

  • Mozaika marmurowa – czyli drobne fragmenty płytek marmurowych, to koszt około 100 PLN/m2
  • Płytki marmurowe – wzorowane na płytkach ceramicznych to koszt około 200-300 PLN/m2
  • Płyty marmurowe – czyli wielkopowierzchniowe płyty to koszt około 300-400 PLN/m2 (przy grubości płyty 20mm – każde 10mm dodatkowej grubości wpływa praktycznie na koszt dodatkowych 300-400 PLN)

Musimy więc powiedzieć, iż marmurowe elementy wykończenia wnętrz są kwestią stosunkowo kosztowną. Nie da się tego ukryć. Z drugiej jednak strony, marmur jest bardzo dobrym materiałem z technicznego punktu widzenia, zaś wnętrza z elementami marmurowymi zapewniają nam wysoki poziom komfortu i estetyki.

Jakie elementy wykończenia wnętrz możemy wykonać z marmuru?

Obecnie w tym zakresie, nie mamy zbyt wielu ograniczeń. W zasadzie najpoważniejszym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Skoro możemy całe pomieszczenie wykonać w marmurze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać sobie z tego materiału tylko kilka elementów wnętrza. Aczkolwiek trzeba powiedzieć, iż niektóre marmurowe elementy wykończenia wnętrz są bardziej popularne od innych, a inwestorzy często sięgają po rozwiązania najlepsze, zapewniające największy wzrost estetyki przy jak najniższych kosztach.

Najczęściej wykorzystywane marmurowe elementy wykończenia wnętrz:

  • Marmurowa posadzka – koszt około 300-400 PLN/m2
  • Blat kuchenny z marmuru – koszt nawet do 1000 PLN/m2
  • Zlewozmywak – koszt uzależniony od wielkości zlewozmywaka oraz grubości materiału.
  • Parapety okienne – koszt wykonania około 300 PLN/m2
  • Schody marmurowe – koszt w granicy 400-500 PLN/m2

Oczywiście podane przez nas orientacyjne ceny, raczej nie odnoszą się do najlepszych i najbardziej pożądanych rodzajów marmuru. Raczej mamy na myśli marmurowe elementy wykończenia wnętrz, wykonane z materiałów najłatwiej dostępnych i najbardziej powszechnych. Co jednak nie znaczy, iż mniej estetycznych.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć, iż wysoka popularności, jaką cieszą się marmurowe elementy wykończenia wnętrz, jest wynikiem przede wszystkim wzrostu zamożności społeczeństwa. Koszty jakie trzeba ponieść na 1m2 powierzchni marmuru są wysokie, toteż większość z nas, z całą pewnością wybrała by zdecydowanie inne rozwiązania, jeśli tylko nie byłoby dostatecznych funduszy na wykonanie marmuru. Do tego dochodzą jeszcze doskonałe niemalże parametry techniczne, jakimi charakteryzuje się marmur, co dodatkowo sprawia, iż marmurowe elementy wykończenia wnętrz, zyskują na popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *