Minikoparka z młotem wyburzeniowym.

Inwestycja w minikoparkę jest dla wielu firm budowlanych, jedną z najważniejszych, bowiem urządzenie to przyczynia się do usprawnienia realizacji wielu prac. Szczególnie dotyczy to firm zajmujących się budową ogrodzeń, czy też montażem linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W takich przypadkach minikoparka okazuje się niejednokrotnie urządzeniem o wiele bardziej pożytecznym od dużych koparek, bowiem zapewnia możliwość dojazdu do wielu trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo, wyposażenie posiadanej minikoparki w odpowiednio dopasowany młot wyburzeniowy, pozwala na poszerzenie jej funkcjonalności oraz realizację wielu dodatkowych prac związanych z wyburzeniami czy tez usuwaniem przeszkód gruntowych.

Dobór młota wyburzeniowego do minikoparki.

W pierwszej jednak kolejności trzeba będzie dobrać odpowiedni młot wyburzeniowy do minikoparki a to także nie jest prostą sprawą. Najlepiej wybrać się w tym celu do autoryzowanego przedstawiciela producenta młotów wyburzeniowych, chociażby takiego jak Arrowhead Rockdrill, dostarczającego na rynek jedne z lepszych i bardziej wytrzymałych młotów wyburzeniowych. Przedstawiciel dobierze młot wyburzeniowy w oparciu o parametry posiadanej przez nas minikoparki, oraz zadba o dostarczenie młota wraz z płytą adaptacyjną, umożliwiającą łatwy i bezproblemowy montaż młota w miejsce łyżki. Wraz z zakupionym młotem dostaniemy oczywiście dodatkowe groty, których wymiana jest w tym przypadku banalnie prosta i zajmuje kilka minut, co wpływa na poszerzenie funkcjonalności samego młota, który możemy wykorzystać do wielu różnych zadań. Generalnie rzecz więc ujmując, zakup młota wiąże się przede wszystkim z koniecznością dopasowania go do posiadanej przez nas maszyny, jak również z dostosowaniem do naszych indywidualnych wymagań, względem planowanych do realizacji z jego zastosowaniem robót.

Na co zwrócić uwagę wybierając młot wyburzeniowy do minikoparki?

Podczas dobierania młota do minikoparki, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na kwestię systemu amortyzacji drgań powstających w toku jego pracy. Musimy pamiętać o tym, iż praca młota wiąże się z silnymi drganiami, które będą przenoszone na ramię naszej minikoparki powodując jej uszkodzenia. Dlatego też, dobry system amortyzacji drgań będzie tutaj podstawowym zabezpieczeniem naszej minikoparki. Warto także zwrócić uwagę na kwestię tego, czy wybierany przez nas młot do minikoparki będzie posiadał prosty sposób smarowania, które odgrywa w tym przypadku dość istotną rolę. Nowoczesne młoty do minikoparek produkowane przez Arrowhead Rockdrill, zapewniają nam system automatycznego smarowania, toteż nie trzeba się przeprowadzeniem tego procesu zajmować ręcznie, jak to ma miejsce w innych konstrukcjach. Tutaj jedynie trzeba zadbać o regularne uzupełnianie smaru w smarownicy, która automatycznie będzie dozować go do wewnętrznych elementów konstrukcyjnych młota, zapewniając jednocześnie jego duży poziom żywotności i odporności na obciążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *