Nowoczesna brykieciarka i jej zakup.

Zakłady produkujące brykiet drzewny, powinny przede wszystkim stale inwestować w nowoczesne rozwiązania. Chodzi tutaj głównie o nowe brykieciarki, które umożliwiają wydajniejszą i lepszą produkcję. Pozwalają na produkcje brykietu w różnych kształtach. Możliwe jest także sprecyzowanie rodzaju materiału wsadowego oraz gatunku drzewa z jakiego pochodzi, aby osiągnąć lepsze parametry wytwarzania. Nowoczesna brykieciarka, będzie więc pracować wydajnie i długo, aczkolwiek trzeba pamiętać o zagwarantowaniu odpowiednich warunków produkcyjnych. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej tej kwestii, bowiem inwestycje tego typu powinny być przemyślane i starannie przygotowanie.

Zanim na obiekt wjedzie nowa brykieciarka.

Inwestycja w nową brykieciarkę, powinna być poprzedzona dość wnikliwą analizą warunków pracy na obiekcie. Chodzi tutaj głównie o pomieszczenie produkcyjne. Należy je odpowiednio przygotować, aby brykieciarka mogła pracować wydajnie i długo. Najważniejszymi kwestiami będzie dobry poziom izolacji od otoczenia, oraz ciepło. Nowoczesne brykieciarki potrzebują suchych, pozbawionych wilgoci warunków pracy. Wilgoć wpływa negatywnie na przebieg procesu produkcji, jak również przyczynia się do powstawania korozji na stalowych elementach maszyn. Należy tutaj więc wyeliminować wszystkie zagrożenia związane z wilgocią. Zapewnić dobry poziom wentylacji i ogrzewania. Warto utrzymywać temperaturę na stałym poziomie ok. 20 stopni Celsjusza. Zapewni to stabilne warunki regulacji procesu technologicznego. Pozwoli także utrzymać w dobrym stanie samą maszynę. Warto o tym pamiętać, bowiem nowoczesna brykieciarka to koszt rzędu setek tysięcy złotych. Nie możemy po prostu ryzykować takich pieniędzy poprzez wstawienie maszyny do nieprzygotowanego obiektu. Narażać się bowiem będziemy na powstanie korozji, która znacznie ograniczy żywotność posiadanej maszyny.

Kupujemy brykieciarkę.

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesna brykieciarka będzie nas kosztować setki tysięcy złotych. W przypadku nie dysponowania takimi funduszami, warto rozejrzeć się na rynku wtórnym. Bardzo często zachodnie firmy, wyprzedają swoje maszyny, celem wdrożenia najnowszych rozwiązań technologicznych. Tutaj trzeba będzie jednakże starannie sprawdzić każdą maszynę, aby przekonać się, że jest warta odkupienia. Jeśli nie sprawdzimy tego, może się okazać, iż po miesiącu zaczniemy do maszyny regularnie dokładać na nowe części. Po roku zaś może się okazać, iż w zasadzie na remonty wydaliśmy tyle, że mogliśmy kupić nową maszynę.

Oczywiście pozostają jeszcze inne rozwiązania. Na przykład kredyt firmowy, czy też wszelkiego rodzaju formy kredytowania zakupów maszyn jak chociażby leasing. Są to rozwiązania, które pozwolą nam zakupić nową maszynę, aczkolwiek każde z nich będzie mieć swoje wady i zalety. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie, z którejkolwiek z tych forem kredytowania zakupu maszyn, warto dokładnie wszystkie przeanalizować. Tak, aby ostatecznie wybrać ofertę jak najbardziej korzystną. Aby nowa brykieciarka mogła efektywnie pracować, zarabiając na koszty swojego utrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *