Nowoczesne podejście do stylizacji boho-chic

Kiedy w 2004 roku na rynku mody przebojem pojawiły się kreacje boho-chic, bardzo entuzjastycznie przyjęte i propagowane przez znane gwiazdy i celebrytki takie jak chociażby Kate Moss, nikt nawet nie przypuszczał jakie obrót przybiorą sprawy i w jaki sposób będą tego typu kreacje tworzone na chwilę obecną. Otóż okazuje się, iż kreacje w stylistyce boho-chic, na dzień dzisiejszy zyskują coraz więcej nowych odmian, a jedną z bardziej ciekawych i interesujących jest odmiana orientalna, która w zasadzie nie odróżnia się od swojego protoplasty w podstawowych założeniach, jednakże uatrakcyjniona jest poprzez dodatki biżuterii orientalnej, czy też nawet elementy odzieży orientalnej. Zobaczmy zatem, jak można podejść do kwestii stworzenia własnej stylizacji orientalnego, etnicznego boho-chic.

Etniczne dodatki.

O tym, jak tworzyć kreacje boho-chic, każda z czytelniczek z całą pewnością już wie, bowiem niejednokrotnie temat ten był poruszany na forach modowych i przeróżnych blogach, toteż tutaj pozwolimy sobie go potraktować po macoszemu i raczej odpuścić. Zajmiemy się natomiast pozyskiwaniem i dobieraniem odpowiednich dodatków do kreacji boho-chic które sprawią iż każda z tego typu kreacji nabierze zupełnie nowego, orientalnego, etnicznego wymiaru. Wybór w tym zakresie będziemy mieli dość szeroki, bowiem w większości sklepów oferujących nam etniczna biżuterię znajdziemy elementy takie jak:

  • Pierścienie orientalne
  • Wisiory etniczne
  • Wisiory kuchi
  • Orientalne bransolety
  • Diademy

W niektórych sklepach, takich jak sklep pod adresem http://piekielko.com/ będziemy mogły dodatkowo znaleźć także elementy odzieży orientalnej, czyli wszelkiego rodzaju paski orientalne, torby kuchi, bluzy. Wszystkie te elementy to rzede wszystkim części tradycyjnych strojów tancerek orientalnych, niemniej jednak możemy bez żadnych skrupułów podprowadzić to i owo do swoich kreacji aby jeszcze bardziej je uatrakcyjnić i nadać im orientalnego charakteru.

O czym warto pamiętać?

Oczywiście musimy tutaj także zachować pewien umiar, aby nie przesadzić, aby nasze etniczna stylizacja boho-chic nie okazała się przesadzona w swojej formie. Dlatego też, warto ograniczyć się w stosowaniu etnicznych dodatków do stylizacji w tym nurcie, decydując się na niewielkie tylko, ale jednak dość mocne akcenty. Dobrze dopasowana bluza tancerki orientalnej będzie jednym ze zdecydowanie ciekawszych dodatków do stylizacji boho-chic, utrzymywanej w nurcie orientalnym. Do tego wystarczy dołożyć nieduży pierścień etniczny, lub też jakikolwiek wisior i cała stylizacja już nabiera zupełnie nowego, innego wymiaru, charakteru. Po prostu w prosty i stosunkowo niewymagający sposób stworzyliśmy własną odmianę kreacji boho-chic z dodatkiem nuty orientalnej. Dzięki temu nasza kreacja z cała pewnością będzie wyróżniać się oryginalnością, niepowtarzalnością a przede wszystkim niesamowitym urokiem, którego nie da się osiągnąć w jakikolwiek inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *