Odszczurzanie w profesjonalnym wydaniu.

Proces deratyzacji powinien być zawsze przeprowadzany w profesjonalny sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracownikom przeprowadzającym odszczurzanie, ale i osobom postronnym czy też nawet zwierzętom domowym. Musimy tutaj pamiętać, iż wszelkiego rodzaju sposoby zwalczania szczurów opierają się przede wszystkim na ich truciu, toteż zwierzęta domowe mogą być także narażone na działanie trucizn. Generalnie zaleca się aby podczas realizacji deratyzacji, usunąć z terenu danej posesji wszystkie zwierzęta, a ludzi przestrzec przed ewentualnymi skutkami kontaktu z trutkami wykładanym przez pracowników. Zobaczmy jednak jak powinna być przeprowadzana deratyzacja, aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom skuteczności podejmowanych w tym zakresie działań.

Podstawowe ustalenia.

W pierwszej kolejności przed rozpoczęciem deratyzacji należy ustalić konkretny gatunek szczurów oraz liczność populacji, co pozwoli skutecznie dobrać środki do ich zwalczania. W kwestii samych środków wykorzystywanych do zwalczania szczurów przede wszystkim wykorzystywane są trutki, wśród których znajdziemy dwa ich rodzaje. Pierwszy z nich charakteryzuje się działaniem natychmiastowych, natomiast drugi jest nieco opóźniony.

  • Trutki o działaniu natychmiastowym – stosowane w przypadku pojedynczych osobników i bardzo małych kolonii. W przypadku większych szczury mogłyby zbyt szybko skojarzyć natychmiastową śmierć towarzyszy z konkretnym rodzajem pożywienia, co wymusiłoby zmianę trutki.
  • Trutki o działaniu opóźnionym – idealne do zwalczania dużych kolonii. Tutaj szczury nie będą w stanie powiązać śmierci towarzyszy z konkretnym rodzajem pożywienia, wobec czego dalej będą posilać się trutką. Mankamentem może się okazać jedynie znalezienie wszystkich martwych osobników, które mogą wędrować na dość sporej przestrzeni od kolonii.

Warto tutaj także wspomnieć o tym, iż deratyzacja w Bielsku Białej powinna być realizowana przez wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wiedzieć, jak dobrać rodzaj trutki i w jaki sposób ją rozkładać, aby proces odszczurzania był jak najbardziej efektywny. Jest to bardzo istotne, bowiem ciągłe powtarzanie deratyzacji w tym przypadku raczej nie jest niczym korzystnym.

Kilka uwag na koniec.

Bardzo istotną kwestią, której trzeba także poświęcić uwagę jest sam fakt tego, iż deratyzacja Bielsko Biała powinna uwzględniać także standardowe zachowania szczurów. Należy pamiętać, iż te bardzo rzadko żerują w miejscu gdzie przebywa cała kolonia, a raczej wybierają się w pewne niezbyt odległe miejsca. Co gorsza wszędzie pozostawiają swoje odchody, także w tym wypadku stanowią poważne zagrożenie. W odchodach szczurów, znajdują się wszelkiego rodzaju drobnoustroje, bakterie i zarazki, a co za tym idzie, wraz z koloniami szczurów, rozprzestrzeniają się także choroby zakaźne. Dlatego też, powinny one być jak najszybciej zlikwidowane a ich zwłoki zutylizowane, co pozwoli zażegnać niebezpieczeństwo i nie narażać ludzi na związane z szczurami problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *