Oświetlenie na klatce schodowej.

Wygodne i komfortowe w codziennej eksploatacji oświetlenie klatki schodowej, to bardzo ważna kwestia w każdym domu, toteż warto poświęcić jej nieco więcej uwagi. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z konieczności zastosowania łączników schodowych, które działają na nieco innej zasadzie niż tradycyjne łączniki, wykorzystywane do normalnego włączania i wyłączania światła w poszczególnych pomieszczeniach. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej i określimy sobie wymagania, jakie należy spełnić aby oświetlenie na klatce schodowej było w stu procentach wygodne i komfortowe.

Wymagania w zakresie oświetlenia klatki schodowej.

Jeśli chodzi o to, jakie wymagania będą dotyczyły oświetlenia klatki schodowej to najważniejsze jest tutaj to, abyśmy mogli włączać i wyłączać oświetlenie, niezależnie od tego, czy będziemy na piętrze, czy też na parterze. W tym celu należy zastosować odpowiednio dostosowane do tego zadania łączniki schodowe, które zapewniają nam stworzenie dwóch niezależnych obiegów prądu. Każdy z nich podłączony jest do obydwu obiegów, przy czym, kiedy dopuszcza przepływ prądu przez jeden, odcina go z drugiego. Aby światło mogło być włączone, trzeba spełnić warunek taki, żeby obydwa łączniki, jednocześnie pozwalały na przepływ prądu tym samym obiegiem. Wygląda to na dość skomplikowane, jednak w rzeczywistości jest stosunkowo proste i banalne. Kiedy światło jest włączone, niezależnie od tego który łącznik zostanie naciśnięty, automatycznie zgaśnie, a instalacja będzie przygotowana, do włączenia się niezależnie od tego, który łącznik zostanie użyty. Jest to bardzo wygodne i komfortowe.

Odpowiednia jakość łączników schodowych.

Należy tutaj także zdać sobie sprawę z tego, iż na nasz komfort i bezpieczeństwo eksploatacji takiej instalacji schodowej, wpływ będzie mieć jakość zastosowanych przewodów oraz łączników schodowych. Tutaj bardzo dobrze sprawują się w tym zakresie, na przykład łączniki schodowe Kontakt Simon, które okazują się być jednymi z lepszych, dostępnych na chwilę obecną na naszym rynku. Musimy także pamiętać o tym, aby zastosować przewody o odpowiednio dopasowanym przekroju do natężenia prądu płynącego w instalacji, aby nie spowodować ich spalenia się, co będzie mieć miejsce w przypadku zastosowania zbyt cienkich. Generalnie, trzeba tutaj zachować spory poziom ostrożności, i nie szukać oszczędności za wszelką cenę, bowiem odbijać się to będzie na naszym bezpieczeństwie i komforcie eksploatacji oświetlenia klatki schodowej, a tego raczej wszyscy, chcielibyśmy z cała pewnością uniknąć.
Wobec powyższego, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zastosować dobrej jakości przewody oraz łączniki schodowe, które będą przynajmniej tak dobre jakościowo jak łączniki dostarczane przez firmę Kontakt Simon, a z cała pewnością będzie możliwe znalezienie takowych na rynku, gdzie przecież mamy do czynienia z dużą ilością producentów i dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *