Panele szklane w kuchni

Panele szklane w kuchni wady i zalety?

Panele szklane kuchenne mają spełniać wiele funkcji jednocześnie. Wiele osób skupia się jedynie na ich dekoracyjnym wymiarze, tymczasem mają one również szereg zalet użytkowych. Przede wszystkim szkło w kuchni to świetny materiał, który z łatwością można umyć i utrzymać w nieskazitelnej czystości. Ponadto szklane elementy nie ulegają korozji, butwieniu, wilgoci itd. Jedynym zagrożeniem dla szkła może być tłuszcz i wysoka temperatura, jednak współczesne gatunki szkła z jakiego wykonuje się panele szklane są odporne na działanie wysokiej temperatury, jak i osady tłuszczu.

Dowolne grafiki

Panele szklane do kuchni wykonywane są na zamówienie, co tyczy się zarówno rozmiarów jak i ich wzornictwa. Dzięki temu możemy wybierać spośród licznych grafik, wzorów, kolorów, faktur jak też projektować własne grafiki. Nie ma przeszkód aby na panelu kuchennym umieścić zdjęcie swoje, rodziny, czy też dowolnego krajobrazu, abstrakcji itd. szerokie możliwości indywidualizacji paneli sprzyjają ich popularyzacji. Bez wątpienia chcąc wyposażyć swoją kuchnie oryginalnie możemy to uczynić decydując się na szklane panele.
Jednym z ciekawych rozwiązań w przypadku paneli jest możliwość wymiennych grafik, które są wsuwane pomiędzy szkło. Dzięki temu można dowolnie, wedle uznania zmieniać grafikę nie zmieniając paneli. Wystarczy zdemontować panel, wymienić grafikę i zamontować ten sam panel w tym samym miejscu. To rewelacyjny sposób na odnowienie wnętrza, odświeżenie widoku, zmianę kolorystyki i oryginalny wystrój kuchni. Aktualnie panele szklane są polecane do nowoczesnych projektów kuchni. Doskonale komponują się z białymi, czarnymi meblami, tak matowymi jak i na wysoki połysk. W zestawieniu z gładkimi meblami, minimalistycznymi uchwytami itp. panele szklane dodają wzoru, koloru i charakteru wnętrzu kuchni. Dyktują również indywidualny styl.

Trwałość szkła

Panele szklane wykonuje się ze specjalnego gatunku szkła, które jest odporne na zarysowania, odbarwienia, zabrudzenia i pęknięcia. Panelom nie jest straszna wysoka temperatura. Odpowiednie zabezpieczenie paneli szklanych gwarantuje bezpieczeństwo nawet na wypadek gdyby panel się stłukł, pękł itp. Możemy być spokojni, z pewnością nie skaleczy nas. Prócz odporności na uszkodzenia istotne znaczenie ma również to, że zakup paneli nie jest inwestycją na chwilę. Panele szklane posłużyć nam mogą wiele lat, bez szczególnej troski o nie. To ważny aspekt w kontekście kosztów inwestycji. Jedną z cech paneli jest również fakt iż świetnie wyrównują wszelkie niedoskonałości ścian, łatwo się je montuje i demontuje co może mieć znaczenie w mieszkaniach na wynajem. Dodatkowym atutem paneli szklanych jest także fakt, że zamówienie ich na wymiar zwykle obejmuje również usługę montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *