geho-zd900-250px

Pompy tłokowe z Holandii przeznaczone do pracy z igłofiltrami.

Praca przy odwadnianiu technologią igłofiltrową jest jednym z bardziej ciekawych i wymagających zagadnień, bowiem tutaj możemy korzystać z kilku różnych technologii odwadniania. Do wyboru mamy pracę systemów igłofiltrowych ze standardowymi agregatami pompowymi wirowymi, jak również z pompami tłokowymi. To właśnie pompy tłokowe zapewniają nam jednak najlepsze warunki pracy w tym przypadku, choć nie zawsze będą sprawdzać się w każdym zastosowaniu. Niemniej jednak warto tutaj pozyskać nieco więcej informacji na temat pracy zestawu igłofiltrowego z nowoczesnymi, holenderskimi pompami tłokowymi do igłofiltrów.

Zalety stosowania pomp tłokowych.

Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż pompy tłokowe, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, pozwalającymi na wielorakie ich zastosowanie w pracy systemów igłofiltrowych. Do najważniejszych cech charakterystycznych, mających wpływ na zastosowanie będziemy tutaj zaliczać:

  • Stała wysokość podnoszenia wynosząca 20m, bez względu na wydajność z jaką w danym momencie pracuje agregat.
  • Wysokie podciśnienie 8,5 bar, co pozwala na prowadzenie bardzo głębokich odwodnień
  • Niskie zużycie paliwa, co przekłada się w bardzo wyraźny sposób na oszczędności
  • Możliwość bezawaryjnej pracy na sucha
  • Brak odrębnego systemu samo zasysania

Są to dość istotne zalety pomp tłokowych, które predestynują te urządzenia do pracy z instalacjami igłofiltrowymi w bardzo trudnych warunkach, pod stałym, bardzo wysokim obciążeniem, gdzie zwykłe pompy wirowe po prostu nie zawsze będą sobie radzić tak samo dobrze.

Przykładowe pompy tłokowe.

Zdecydowanie najbardziej spopularyzowane w tym zakresie, są wszystkie holenderskie pompy tłokowe do igłofiltrów, co wynika z faktu tego, iż Holendrzy, przez wzgląd na stała walkę z morzem i systematyczne wydzieranie mu lądu, do perfekcji opanowali technologię odwadniania. To oni też produkują najlepsze i najbardziej wydajne pompy tłokowe z serii GEHO, które okazują się być jednymi z lepszych urządzeń tego rodzaju, dostępnych w chwili obecnej na naszym rynku. Pompy tłokowe tego holenderskiego producenta, charakteryzują się wysoką jakością wykonania, perfekcyjnymi parametrami technicznymi, najlepszymi materiałami zastosowanymi do konstrukcji. Przy tym wszystkim gwarantują wysoki poziom wydajności, cichą pracę i bardzo niskie, nawet jak na pompy tłokowe zużycie paliwa. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż to właśnie pompy GEHO, powinny być wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach, pod stałym i ciągłym obciążeniem, gdzie liczy się przede wszystkim efektywność prowadzonych odwodnień.

W najtrudniejszych warunkach, zastosowanie jakichkolwiek innych pomp wirowych raczej mija się z celem, bowiem ich wydajność nigdy nie osiągnie takiego poziomu jak profesjonalne, holenderskie pompy tłokowe do igłofiltrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *