Pompy zanurzeniowe w rolnictwie oraz budownictwie.

Zastosowanie pomp zanurzeniowych wszelkiego rodzaju jest dość szerokie w wielu branżach, niemniej jednak przede wszystkim można będzie je znaleźć w przemyśle wydobywczym, budowlanym oraz w rolnictwie. To właśnie w tych branżach są wykorzystywane zdecydowanie najczęściej, a co za tym idzie, w tych zastosowaniach warto zająć się ich rozpatrywaniem. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii wykorzystania pomp zanurzeniowych zarówno w przemyśle budowlanym jak i w rolnictwie, oraz sprawdźmy jakie funkcje będą pełnić w każdym z nich.

Pompy zanurzeniowe w rolnictwie.

W tej branży pompy zanurzeniowe wykorzystywane są przede wszystkim w celu transportowania wody ze zbiorników (sztucznych lub naturalnych), do deszczowni, celem przeprowadzenia nawadniania upraw rolnych. Oczywiście tutaj z racji tego, iż pompy będą realizować pracę w ciągłym zanurzeniu, koniecznością będzie zastosowanie pomp wykonanych z materiałów nierdzewnych, odpornych na korodowanie. Powinny także charakteryzować się sporym poziomem podnoszenia i ciśnieniem roboczym, aby zagwarantować parametry wymagane zarówno przez niewielkie deszczownie nawijane, jak również przez duże systemy nawadniające pola uprawne. Generalnie rzecz więc ujmując w tym zakresie sprawdzać się będą jednostki w pełni profesjonalne, zapewniające dogodne warunki do pracy ciągłej, odporne na korozję, o wysokim poziomie podnoszenie i względnie sporym ciśnieniu roboczym, zapewniającym dogodne warunki do eksploatacji w warunkach polowych podczas realizacji nawodnień upraw rolnych.

Pompy zanurzeniowe w przemyśle budowlanym.

W budowlance pompy zanurzeniowe będą raczej wykorzystywane w celach zupełnie przeciwnych niż w rolnictwie, bowiem tutaj będziemy przede wszystkim realizować proces odwadniania. Chodzi o sytuacje, w których wykopy budowlane są zalane wodą pochodzącą z nagłych i intensywnych opadów atmosferycznych, co uniemożliwia kontynuację prowadzenia prac ziemnych. W takich okolicznościach, lekkie pompy zanurzeniowe dla budownictwa niekoniecznie muszą być wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż ich praca będzie raczej okresowa. Po prostu należy osuszyć wykopy budowlane a następnie pompa może zostać odstawiona, osuszona i zakonserwowana przed korozją. Generalnie rzecz ujmując, tutaj z reguły mniej istotnym parametrem będzie wysokość podnoszenia, a bardziej ważna będzie wydajność ogólna, gwarantująca krótki czas przeprowadzenia odwadniania, dzięki czemu szybciej będzie można powrócić do realizacji robót w danym przypadku.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można śmiało powiedzieć, iż pompy zanurzeniowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w branży budowlanej, jak również w rolnictwie i są tam bardzo istotnymi narzędziami do realizacji robót związanych z odwadnianiem oraz z nawadnianiem. Można powiedzieć iż są one w tych branżach wręcz niezbędne, że bez dobrej pompy zanurzeniowej trudno będzie działać na wysokim poziomie skuteczności w którejkolwiek z tych dwóch branż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *