pozycjoner spawalniczy

Pozycjoner spawalniczy i jego zalety.

Pozycjonery spawalniczy to nowoczesne urządzenie, zapewniające możliwość ustawiania spawanego elementu w dowolnej pozycji, bez konieczności stosowania suwnicy przemysłowej. Jest to więc rozwiązaniem wygodnym i ograniczającym ilość wykonywanych operacji. Skraca się dzięki temu czas niezbędny na wykonanie wszystkich prac spawalniczych i nie tylko. warto bowiem podkreślić, iż pozycjoner spawalniczy, może być także wykorzystywany do ustawiania różnych elementów do ich montażu. Zakup tego typu urządzeń, jest więc dla wielu przedsiębiorstw bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Co daje nam pozycjoner spawalniczy?

Jak już wspomnieliśmy, dzięki inwestycji w pozycjoner spawalniczy, można znacznie skrócić czas, niezbędny do realizacji robót spawalniczych. Jest to specjalne urządzenie, składające się przede wszystkim ze stołu montażowego oraz mechanizmu obrotowego. Występujące w wielu wariantach, dostosowanych do zróżnicowanych wymagań robót spawalniczych. Najważniejsze korzyści, płynące z posiadania tego typu urządzenia wyglądają następująco:

  • Możliwość wykonania większości prac spawalniczych na jednym montażu elementu.
  • Możliwość spawania elementów bardzo dużych, takich jak wagony kolejowe. W tym przypadku wykorzystywane są pozycjonery kolumnowe, dopasowane do ciężaru spawanych elementów.
  • Dowolne ustawianie spawanych elementów w przestrzeni, co pozwala na wygodne przygotowanie się do wykonywania poszczególnych prac spawalniczych.
  • Ograniczenie czasu niezbędnego na prace spawalnicze. W niektórych przypadkach będzie to nawet 50%
  • Ograniczenie używania suwnicy warsztatowej, co wpływa na znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas pracy.
  • Możliwość wykorzystania pozycjonerów także do prac montażowych czy też nawet czyszczenia różnych maszyn i urządzeń.

Mamy tutaj więc do czynienia z konkretnymi korzyściami, jakie płyną z zastosowania pozycjonerów spawalniczych. Można więc powiedzieć, iż pozycjoner spawalniczy to urządzenie, w które warto zainwestować. Szczególnie, jeśli zajmujemy się pracą przy dużych, ciężkich i wielkogabarytowych elementach stalowych.

Inwestycja w odpowiedniej klasy pozycjoner.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj fakt, iż pozycjonery do spawania należy w pierwszej kolejności prawidłowo dobrać względem potrzeb danego przedsiębiorstwa. Należy określić, jakiego rodzaju elementy będziemy spawać, jakie będą ich gabaryty, oraz jaka będzie ich masa. Te wszystkie informacje, będą dość wyraźnie wpływać na rodzaj i wielkość zastosowanego pozycjonera. Najlepiej będzie posłużyć się tutaj pomocą ze strony producenta. Posiada on bowiem największą w tym zakresie wiedzę, iż tak dobierze pozycjoner spawalniczy, aby spełniał nasze wszystkie wymagania.

Czy warto więc inwestować w pozycjoner spawalniczy?

Z całą pewnością warto, aczkolwiek pod pewnymi warunkami. Nie każde przedsiębiorstwo spawalnicze, będzie bowiem zajmować się pracą z elementami ciężkimi, których nie sposób przygotować do spawania ręcznie. Jeśli jednak na co dzień, regularnie wykorzystywana jest suwnica do obracania ciężkich elementów przeznaczonych do spawania, pozycjoner spawalniczy, będzie rozwiązaniem wręcz idealnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *