Praca dla hostess oraz kolportaż ulotek

Praca przy kolportażu ulotek – czy to jako zwykły pracownik czy hostessa wymaga pewnych predyspozycji a także zaangażowania. Nie jest to praca dla każdego, nie każdy czuje się w niej dobrze, jednak są osoby które często zostają w takiej pracy na dłużej. W tym artykule postaram się przybliżyć pracę hostess oraz pracę kolportera ulotek

Dla kogo praca kolportera?

Przede wszystkim kolportażem ulotek zazwyczaj zajmują się osoby młode. Jest to spowodowane tym że jest to idealna praca dla osób które mają ograniczoną ilość godzin do przeznaczenia na pracę – a co za tym idzie nie mogą podjąć pracy na cały etat. Z powodu braku doświadczenia zawodowego jest to zazwyczaj pierwsza praca osoby która stara się zarobić trochę pieniędzy, oraz zdobyć doświadczenie. Kolportaż ulotek ma różną formę – od rozdawania ulotek przypadkowym przechodniom poprzez zostawianie pliku ulotek w blokach aż po dostarczanie materiałów reklamowych do grupy wyselekcjonowanych klientów – np. mieszkańcom domów jednorodzinnych którzy mogą być zainteresowani ociepleniem domu. Jest to jednak praca dla osób o dobrej kondycji – które są zdeterminowane i potrafią przejść dużą trasę. Praca taka może wykańczać jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do pokonywania długich odcinków jednak – praca czyni mistrza. Jako kolporter ulotek możemy rozpocząć pracę już po ukończeniu szesnastego roku życia.

Gdzie znaleźć pracę?

Praca taka oferowana jest praktycznie w każdym mieście, a nawet mniejszej wsi. Należy jednak wziąć pod uwagę że może mieć ona nieco inny charakter – przykładowo roznoszenie ulotek w mniejszym mieście będzie przebiegać nieco inaczej niż kolportaż ulotek we Wrocławiu a jest to spowodowane po prostu wielkością danego miasta, ilością mieszkańców, oraz charakteru naszej pracy – jeżeli rozdajemy ulotki na ulicy łatwiej będzie je roznieść w miejscu gdzie jest duże natężenie ruchu, aniżeli spacerując po uliczkach mniej ludnego miasteczka.

Ile można zarobić przy kolportażu ulotek?

Nie jest to jedna kwota u każdego pracodawcy. Zanim podejmiesz pracę – nie bój się zapytać na jakich warunkach będzie przebiegać Twoja praca – czy dostaniesz pieniądze za godzinę czy od ulotki. Mniej więcej jednak jest to kwota około pięciu lub dziesięciu złotych za godzinę. Szukaj takiej oferty która Cie zadowoli, jeżeli będziesz uparty/uparta znajdziesz pracę za dobre pieniądze. Jednak zważywszy na jej charakter – jest to dobra kwota, tym bardziej jeżeli jesteś młodym człowiekiem.

Jakie minusy pracy przy ulotkach?

Minusami mogą być – choć nie zawsze, bo jest to zależne już od tego jak bardzo znosimy skrajne pogody – właśnie pogoda. Deszcz, śnieg, zimno albo ciepło – z tym kolporter niestety musi się od czasu do czasu zetknąć. Warto pamiętać o wygodnym ubraniu oraz odpowiednim kremie z filtrem kiedy zdarzy nam się pracować na dworze.

Co z hostessami?

Hostessa to osoba która również może pracować przy ulotkach – jednak wymagania są większe. Zazwyczaj reprezentuje ona firmę swoim strojem i wyglądem – np. różowa szminka czy ubranie w kampanii przeciwko raku szyjki macicy. Zgłoszenia na hostessę może wysłać każda dziewczyna – jednak mężczyźni również mogą pracować w tym zawodzie. Taka praca dla hostessy to również doświadczenie – jednak wiąże się z to z większymi wymaganiami w stosunku do pracownicy ponieważ bardziej reprezentujemy firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *