Prace wyburzeniowe w budownictwie.

Młot wyburzeniowy do koparki
Młot wyburzeniowy do koparki

Przeprowadzanie jakichkolwiek prac wyburzeniowych w przemyśle budowlanym, wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Szczególnym przypadkiem będą wyburzenia budynków, dróg czy też autostrad, gdzie do pracy należy zaprząc sprzęt ciężki, albowiem pracownicy uzbrojeni w ręczne młoty pneumatyczne, raczej nie będą w stanie zbyt wiele zdziałać. Tutaj niezbędne będzie zastosowanie ciężkich młotów hydraulicznych do koparek, o sile uderzenia przekraczającej 500 J, które będą w stanie poradzić sobie z żelbetonem, betonem zbrojonym, czy też warstwami asfaltu na drogach i autostradach.

Duże młoty hydrauliczne do koparek i miniładowarek.

Oczywiście w przypadku realizacji drobnych prac związanych na przykład z łataniem dziur w nawierzchniach drogowych, w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie zastosowanie ręcznych młotów. Niemniej jednak jeśli trzeba będzie zdemontować kilometrowy odcinek drogi, ręczna praca jest absolutnie pozbawiona sensu. Tutaj niezbędne stają się profesjonalne i duże młoty hydrauliczne do koparek, które będą w stanie swoją siłą uderzenia i szybkością pracy zrealizować tego typu zadania w krótkim czasie, przy małym nakładzie pracy. Zresztą wystarczy powiedzieć, iż przeznaczony do koparek i mini ładowarek młot hydrauliczny arrowhead r65, charakteryzuje się siłą uderzenia na poziomie 850 J, a zwykłe młoty ręczne mogą mieć w granicach 5-10 J. już samo porównanie siły uderzenia młota hydraulicznego do koparki z młotem pneumatycznym, ręcznym, wskazuje nam jak bardzo efektywne są to urządzenia, szczególnie w przypadku dużych realizacji wyburzeniowych.

Prostota obsługi, łatwy montaż i demontaż.

Do bardzo istotnych zalet młotów hydraulicznych ARROWHEAD, należy tutaj niewątpliwie zaliczyć także fakt, iż obsługa tego typu urządzeń jest banalnie prosta. wraz z młotem dostajemy cały zestaw przyłączeniowych węży oraz odpowiednią, dwusforzniową płyta adaptacyjną, dostosowaną do konkretnego modelu koparki. W przypadku opisywanego powyżej młota arrowhead r65, będziemy mieć także tę zaletę, iż jest to młot w wąskiej obudowie, a więc pozwala nam na prowadzenie pracy w wykopach. Młot można bardzo łatwo i szybko montować oraz zdejmować co sprawia, że jest bardzo mobilnym urządzeniem. W razie potrzeby mamy koparkę tradycyjną, a kiedy zachodzi konieczność prowadzenia wyburzeń, po prostu w kilka minut przepinamy łyżkę na młot wyburzeniowy i urządzenie gotowe do pracy. Jedyne o czym w toku eksploatacji należy pamiętać to o regularnym smarowaniu, za pomocą dołączonej smarownicy.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, musimy powiedzieć, iż młot hydrauliczny do koparki to wyjątkowo dobre urządzenie, które warto zakupić, szczególnie jeśli w firmie posiadamy własną koparkę i bardzo często w toku prac ziemnych natrafiamy na przeszkody trudne do pokonania. Tak samo w przypadku, kiedy będziemy często realizować większe zadania wyburzeniowe czy też demontażowe, młot hydrauliczny, z całą pewnością się sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *