Prowadzenie prac lakierniczych na dużą skalę.

Prowadzenie prac lakierniczych, czy to w branży samochodowej, czy też produkcyjnej, wymagać będzie odpowiedniej dbałości o czystość powietrza, zarówno tego wprowadzanego do pomieszczeń lakierni, jak i tego wyprowadzanego z pomieszczenia lakierni. Musimy tutaj pamiętać o tym, iż przestrzegać trzeba także przepisów w zakresie ekologii, a więc wszystkie substancje lakiernicze lotne, czyli mgiełka o dużej zawartości farb i rozpuszczalników, nie powinna być odprowadzana do atmosfery. W tym celu należy zastosować odpowiednie filtry, których zadaniem będzie skupienie i przechwycenie wszystkich lotnych zanieczyszczeń lakierniczych, a następnie ich zutylizowanie w bezpiecznych warunkach.

Filtry powietrza.

W pierwszej kolejności należy zająć się wentylacją pomieszczenia, gdzie wymagane będzie prawidłowe zabezpieczenie wszystkich wlotów i wylotów powietrza, poprzez umieszczenie w nich odpowiednich filtrów. Dzięki temu prowadzenie prac lakierniczych będzie łatwiejsze, zaś powietrze wtłaczane bezpośrednio do pomieszczeń lakierniczych będzie czyste, wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Co ważne, bowiem zanieczyszczenia mogą negatywnie wpływać na przebieg procesów lakierniczych. Powietrze wyprowadzane z lakierni nie będzie zawierało z kolei zanieczyszczeń lakierniczych, szkodliwych niejednokrotnie dla środowiska.

Do wentylacji można będzie zastosować na przykład filtr kieszeniowy czy też kasetowy, który całkowicie pokryje wielkość wlotu wentylacyjnego, a co za tym idzie, zabezpieczy całkowicie całą powierzchnię wentylacji. Generalnie rzecz więc ujmując można tutaj powiedzieć, iż filtry tego rodzaju będą spełniać bardzo ważną, szalenie wręcz istotna rolę. Nie będą wypuszczać zanieczyszczeń na zewnątrz, ani wpuszczać ich do środka, przez co zabezpieczymy przebieg procesu, jak również nie będziemy wywierać wpływu na degradacje środowiska.

Dobre jakościowo filtry będzie w stanie dostarczyć nam odpowiednio profesjonalny dostawca filtrów warsztatowych dla warsztatów lakierniczych.

Maty filtracyjne.

Oczywiście warto tutaj także zastosować dodatkowe filtrowanie samego pomieszczenia lakierni, poprzez odpowiednie filtry podłogowe i sufitowe w branży lakierniczej, których zadaniem będzie odbieranie mgiełki lakierniczej z atmosfery i wiązanie jej we wnętrzu filtra w celu jej usunięcia z otoczenia.

Podsumowanie

Generalnie, można powiedzieć, iż będzie to stosunkowo kosztowne działanie, niemniej jednak bez tego rodzaju inwestycji, nie będzie możliwe prawidłowe prowadzenie prac lakierniczych. Po prostu trzeba stale dbać o to, aby jakość świadczonych usług stała na jak najwyższym poziomie, a w tym celu należy przestrzegać wszystkich zaleceń technologicznych, a tutaj najważniejsze jest zadbanie o czystość otoczenia w czasie przeprowadzania prac lakierniczych. Jednym słowem, bez odpowiedniego poziomu inwestycji w profesjonalne wyposażenie i filtrację powietrza niestety nie można będzie osiągnąć zbyt wysokiego poziomu, który będzie nam mógł zagwarantować utrzymanie się na rynku oraz stały rozwój działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *