przeprowadzka mieszkania

Przeprowadzka bez stresu

Na samą myśl o przeprowadzce niektórym z nas jeży się włos na głowie. Ci, którzy mieli już okazję zmieniać miejsce zamieszkania, zdają sobie sprawę z tego, że to nie jest taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Na pewno łatwiej jest się wyprowadzić niż wprowadzić, w końcu wszystkie rzeczy trzeba odpowiednio rozlokować, co może przysporzyć sporych problemów.

Od czego zacząć pakowanie?

Pakowanie należy zacząć od cięższych, cennych rzeczy. Najlepiej włożyć je do małych pudełek i dokładnie opisać, aby przy przewożeniu być ostrożnym. Warto mieć także jedną paczkę, w której znajdą się podręczne rzeczy takie jak piżama, szczoteczka do zębów, kosmetyki, aby później nie szukać ich we wszystkich kartonach po kolei. Ubrania można zapakować w torby foliowe, dzięki temu dużo łatwiej będzie je przewieźć. Sprzęt elektroniczny, AGD powinny posiadać zabezpieczenia styropianowe. Jeżeli mamy do przewiezienia także meble, można owinąć je folią. Pudełka najlepiej ponumerować, można oznaczyć je także kolorami, jednym kolorem oznaczamy rzeczy przeznaczone do danego pokoju, kuchni czy łazienki. Przed rozpoczęciem pakowania najlepiej sprawdzić, czy mamy wystarczająca ilość kartonów, worków i mniejszych pudełek. Przydatne będę również gazety, należy umieścić je na dnie każdej paczki. Chemię tj. płyny do płukania, płyny do wc, rozpuszczalniki itp. zawsze należy przewozić osobno, gdyż mogą zniszczyć pozostałe rzeczy.

Firma przeprowadzkowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Przed każdą przeprowadzką należy zrobić przegląd wszystkich rzeczy i wyrzucić te, które są zniszczone lub wiemy, że nie będziemy ich używać. Jeżeli nie mamy ich zbyt dużo i damy radę przewieźć je własnym samochodem możemy zrobić to samodzielnie. Gdy posiadamy meble, sprawa jest bardziej skomplikowana i najlepiej zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która pomoże nam zarówno w pakowaniu, jak i znoszeniu rzeczy. Niektórzy przeprowadzają się samodzielnie, ponieważ chcą zaoszczędzić, niestety nie biorą pod uwagę tego, że im krótsza jest przeprowadzka, tym tańsza. To, że zapłacimy komuś za zawiezienie i wniesienie rzeczy nie oznacza, że poniesiemy większe koszty, gdyż przewożenie własnych samochodem będzie wiązało się ze zrobieniem większej liczny kursów. Koszty mogą być podobne, niekiedy zatrudnienie firmy przeprowadzkowej może okazać się tańsze. Dzięki temu oszczędzimy sobie pracy, czasu i pieniędzy. Niestety samodzielna przeprowadzka zazwyczaj trwa o wiele dłużej, same przygotowania trwają co najmniej jeden dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *