Przesiewanie humusu budowlanego.

Skuteczne i wydajne przesiewanie humusu budowlanego to bardzo istotna kwestia, w przypadku, kiedy będzie on nam potrzebny do wykończenia obejścia domu. Tak się dzieje w przypadku budowy domów jednorodzinnych, gdy przed przystąpieniem do realizacji fundamentów zdzierana jest warstwa humusu, oraz ewentualnie gliny. Tak pozyskany humus następnie jest zmagazynowany właśnie w celu jego późniejszego wykorzystania. Zanim to jednak nastąpi, powinniśmy go starannie oczyścić z wszystkich zanieczyszczeń, takich jak kamienie i większe korzenie, aby wykończony z jego zastosowaniem ogród nie sprawiał problemów pielęgnacyjnych. Jednym słowem, w tym zakresie, przesiewanie humusu budowlanego jest szalenie istotnym aspektem realizacji budowy domów jednorodzinnych.

Jak przeprowadzić przesiewanie humusu budowlanego?

Aby przesiewanie humusu budowlanego było zrealizowane jak najbardziej wydajnie, musimy w pierwszej kolejności dobrać odpowiednią technologie przesiewania. Do wyboru mamy kilka opcji, z czego każda będzie bardziej dopasowana do zupełnie innych okoliczności.

  • Ręczne przesiewanie humusu budowlanego – jest opcją przeznaczoną do zdecydowanie małych ilości i to tylko w przypadku, kiedy czas nie gra roli. Jeśli po prostu jako inwestorowi, nudzi się nam na budowie, możemy wziąć sito i przesiać cały humus ręcznie. Jest to jednak czasochłonne i w tym czasie z powodzeniem można przeprowadzić wiele innych, ważniejszych prac budowlanych.
  • Przesiewanie z wykorzystaniem łyżki przesiewającej – jest to opcja optymalna jeśli mamy zamiar przesiewać humus na miejscu jego wykorzystania. Tak więc w przypadku humusu na terenie budowy domu jednorodzinnego będzie to najlepszą opcją. Odpowiednio dobrana łyżka przesiewająca pozwoli nam skutecznie przesiewać zmagazynowany podczas wykopów humus.
  • Zastosowanie przesiewaczy bębnowych – to już jest opcja przeznaczona do przesiewania dużych ilości humusu. Wymaga większego zaangażowania, ale przy większych ilościach jest szybsza i wydajniejsza.

Widzimy więc wyraźnie, iż prawidłowy dobór technologii, będzie mieć istotny wpływ na to, czy przesiewanie humusu budowlanego będzie zrealizowana poprawnie.

Wybór właściwej łyżki przesiewającej.

Jako, że w naszym przypadku rozpatrujemy przede wszystkim przesiewanie humusu budowlanego na miejscu jego wykorzystania na terenie budowy domu jednorodzinnego, to będziemy mieć na myśli zastosowanie łyżki przesiewającej do koparki. Jest to specjalnie przygotowana łyżka, montowana na koparce w miejscu standardowej łyżki. Jest ona wyposażona w specjalny mechanizm przesiewający zapewniający nam skuteczne oczyszczanie ziemi z większych kamieni, korzeni oraz innych zanieczyszczeń. Jest ona napędzana bezpośrednio z układu hydraulicznego koparki, a więc nie wymaga dodatkowego zasilania. Jednym słowem, w przypadku przesiewania ziemi na potrzeby wykończenia obejścia domu jednorodzinnego jest to opcją wręcz optymalną.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż przesiewanie humusu budowlanego jest w tym przypadku rozwiązaniem niezbędnym, kluczowym. Dzięki temu możemy bowiem przygotować niezbędny materiał, który wykorzystamy podczas prac związanych z wykańczaniem obejścia domu oraz ogrodu. Dobrze przygotowany humus w tym przypadku jest bardzo ważny, bowiem zapewni nam w przyszłości wygodne i komfortowe utrzymywanie trawnika w odpowiednim stanie technicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *