mieszalnik-do-betonu

Przygotowanie betonu na placu budowy.

Jednym ze zdecydowanie ciekawszych rozwiązań dla wielu firm budowlanych, będzie inwestycja w łyżkę mieszalnikową do ładowarki. Jest to sprzęt umożliwiający nam przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, co w wielu okolicznościach jest bardzo korzystne. Oczywiście wiązać się to będzie także z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, aczkolwiek z drugiej strony, zyskujemy możliwości, których do tej pory nie mieliśmy. Koniecznością będzie tutaj więc dokładne przeanalizowanie sytuacji celem określenia tego, czy inwestycja w łyżkę z mieszadłem do betonu, będzie w przypadku naszej firmy rozwiązaniem korzystnym, bowiem zawsze jeszcze można posiłkować się wypożyczeniem tego typu sprzętu, lub pozyskiwaniem betonu z betoniarni.

Zalety posiadania łyżki z mieszadłem do betonu.

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj wyszczególnić wszystkie zalety posiadania na placu budowy ładowarki wyposażonej w łyżkę do mieszania betonu. jest ich stosunkowo sporo, wobec czego najlepszym rozwiązaniem będzie ich przedstawienie w formie listy, którą prezentujemy poniżej.

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu
  • Przygotowywanie betonu w określonym czasie i niezbędnej ilości.
  • Możliwość przygotowywania betonu suchego, półsuchego i mokrego
  • Ułatwienie dystrybucji betonu na placu budowy (przydatne w przypadku budowy chodników wzdłuż dróg)
  • Możliwość dalszej eksploatacji ładowarki w standardowym zakresie – łyżka z mieszadłem do betonu posiada specjalną kratownicę, która zabezpiecza mechanizm mieszadła przed przedostawaniem się większych sortymentów kamienia. Niemniej jednak żwir a nawet drobniejszy kamień na podbudowę można spokojnie w dalszym ciągu transportować za pomocą łyżki.

Widzimy więc dość wyraźnie, iż łyżka z mieszadłem do betonu będzie wpływać bardzo korzystnie na efektywność pracy w firmach budowlanych. Przede wszystkim jednak trzeba będzie tutaj bardzo precyzyjnie określić swoje zapotrzebowanie na pracę tego typu sprzętu, gdyż nie zawsze, zakup łyżki do betonu będzie rozwiązaniem optymalnym.

Kiedy inwestycja w łyżkę z mieszadłem do betonu jest rozsądna?

mieszalnik-do-betonu-kovacoJak już wspomnieliśmy, warto tutaj dość dokładnie zastanowić się nad kwestią tego, czy w przypadku naszego przedsiębiorstwa, łyżka z mieszalnikiem do betonu do ładowarek będzie rozwiązaniem korzystnym. Bardzo często bowiem może się okazać, iż rozwiązaniem korzystniejszym będzie skorzystanie z usług betoniarni, czy też zakup tradycyjnej betoniarni. Inwestycja w łyżkę z mieszadłem do betonu, będzie korzystna przede wszystkim w przypadku, kiedy realizujemy prace brukarskie na przykład przy budowie dróg. W takich sytuacjach, brukowanie chodników wymaga pracy na bardzo rozległym terenie i regularnego przygotowywania betonu, zarówno do osadzania obrzeży, jak i betonu suchego na podsypkę pod kostkę brukową. Budowa placów i parkingów brukowanych także może się okazać przypadkiem, kiedy łyżka z mieszadłem do betonu będzie przydatna i jej zakup uzasadniony. Jednakże w przypadku mniejszego zapotrzebowania na beton, lepszym i bardziej optymalnym finansowo rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług betoniarni. Trzeba będzie oczywiście skrupulatnie przygotować się do dostawy betonu aby sprawnie i szybko wykorzystać dostawę. Niemniej jednak jest to możliwe do zrealizowania i czasami nawet bardziej opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *