Realizacja prac spawalniczych w przemyśle.

Spawanie jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i popularnych rozwiązań w zakresie połączeń różnych materiałów metalowych. Jest wykorzystywane zarówno w przypadku małych, niedużych konstrukcji, jak i w przypadku ogromnych realizacji, jak chociażby budowa konstrukcji stalowych czy też statków morskich. Należy jednakże zwrócić uwagę, iż w przypadku większych realizacji, zachodzą poważne trudności związane z manipulowaniem spawanymi elementami. Niejednokrotnie ważną one kilkaset kilogramów a nawet i kilka ton. Aby możliwe było ich prawidłowe połączenie technologią spawania, należy zadbać o możliwość manipulowania nimi w trakcie spawania. W tym więc aspekcie, realizacja prac spawalniczych, będzie wymagać posiadania odpowiedniego wyposażenia.

Pozycjonery spawalnicze, czyli realizacja prac spawalniczych, wielkogabarytowych.

W przypadku konieczności spawania elementów wielkogabarytowych, o dużej masie, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich pozycjonerów spawalniczych. Są to duże, masywne uchwyty, które pozwalają nie tylko unieść spawane elementy, ale także nimi manipulować i obracać. Dzięki temu możliwe jest całościowe wykonanie spoin na danym elemencie, nawet za jednym jego zamocowaniem.

Same pozycjonery spawalnicze to masywne urządzenia, wyposażone w silniki i uchwyty. Występują w wielu wariantach konstrukcyjnych, dostosowanych do zróżnicowanych realizacji prac spawalniczych. Występują między innymi pozycjonery kolumnowe, dwukolumnowe, pantograficzne. Oczywiście tego typu wyposażenia dla spawalnictwa jest o wiele więcej. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż do każdej realizacji można dostosować odpowiednie manipulatory, które usprawniają proces spawalniczy.

Jak zapatrzyć się w pozycjoner spawalniczy?

Jeśli realizacja prac spawalniczych w naszej firmie, będzie wymagać zaopatrzenia się w tego typu wyposażenie, koniecznie trzeba będzie poczynić niezbędne inwestycje. Aby jednak zaopatrzyć się na przykład w podnośnik dwukolumnowy, trzeba będzie odwiedzić producenta tego typu sprzętu. Trudno będzie w wielu przypadkach bowiem znaleźć gotowe już rozwiązanie. Choć czasami może się to okazać jak najbardziej możliwe. Jednakże przy specyficznym rodzaju produkcji, trzeba będzie zamówić pozycjoner spawalniczy bezpośrednio u producenta.

Odwiedzamy więc firmę zajmującą się produkcją tego typu technologii spawalniczej. W trakcie zamawiania dokładnie określamy nasze potrzeby. Tutaj z kolei specjaliści od technologii będą nam doradzać jak dobrać odpowiednie rozwiązanie. Określą wszystkie parametry niezbędnego nam pozycjonera i przygotują stosowny projekt wykonawczy.

Podsumowanie

Oczywiście od zamówienia do dostawy upłynie trochę czasu. Jest to jednak jak najbardziej wymagane, bowiem wykonanie pozycjonera spawalniczego jest czasochłonne. Tym bardziej, iż urządzenie to musi być precyzyjnie dostosowane do unoszenia i manipulowania elementami, które najczęściej będą obrabiane w naszym przedsiębiorstwie.

Generalnie rzecz więc ujmując, inwestycja w pozycjonery spawalnicze powinna być przemyślana. Dzięki temu bowiem, realizacja prac spawalniczych w naszym przedsiębiorstwie będzie o wiele sprawniejsza, szybsza i jeszcze bardziej precyzyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *