Realizacja prac wyburzeniowych w budownictwie.

Współczesna realizacja prac wyburzeniowych w branży budowlanej, opiera się przede wszystkim na zastosowaniu nowoczesnego sprzętu ciężkiego. Chodzi tutaj oczywiście o koparki oraz minikoparki, do których można zamontować odpowiedni młot wyburzeniowy. Tego typu narzędzia, konstrukcyjnie przypominają klasyczne młoty pneumatyczne do użytku ręcznego. Różnica polega na energii uderzenia, która w tym przypadku jest o wiele większa. Dzięki temu, realizacja prac wyburzeniowych przebiegać może bez większych trudności i problemów. Koparka wyposażona w odpowiednio dobrany młot hydrauliczny będzie zapewniać możliwość realizacji praktycznie każdego rodzaju prac wyburzeniowych.

Czy realizacja prac wyburzeniowych z zastosowaniem młotów do koparek jest efektywna?

Trzeba tutaj powiedzieć, iż jest to rozwiązanie o największej efektywności. Można wręcz stwierdzić, iż nie ma takiej przeszkody, czy też konstrukcji betonowej, której nie można by pokonać przy wykorzystaniu młota do koparki. Narzędzia tego typu sprawdzają się w bardzo szerokim zakresie zastosowań. Przede wszystkim, jest to oczywiście klasyczna realizacja prac wyburzeniowych. Niemniej jednak, równie często, taki młot do minikoparki, będzie wykorzystywany do usuwania przeszkód gruntowych. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju stare konstrukcje betonowe zatopione w gruncie, a stojące na przeszkodzie w realizacji wykopów budowlanych. Ma to miejsce najczęściej w przypadku wykonywania wykopów pod nowe linie wodociągowe czy też kanalizacyjne. W takich sytuacjach, często można natrafić na różnorodne stare konstrukcje, lub nawet na większe frakcje skalne, jeśli prace będą realizowane w terenie górskim.

Klasyczny zaś młot hydrauliczny do koparki dużej, będzie służyć głównie do realizacji prac wyburzeniowych. Wszelkiego rodzaju wyburzenia starych konstrukcji przemysłowych, mogą być bezproblemowo realizowane z wykorzystaniem właśnie tego typu narzędzi. Stosując odpowiednio duży młot z odpowiednio dużą koparką o konkretnej mocy uderzeniowej, możemy bez przeszkód wyburzać, zbrojone konstrukcje betonowe oraz żelbetonowe. Energia uderzenia w przypadku największych młotów montowanych na koparkach gąsienicowych o masie 20-27 ton, będzie osiągać powyżej 5000 J. Jest to potężne uderzenie, któremu nic się nie oprze.

Zakup właściwego młota.

Prowadząc więc firmę budowlaną, bardzo może się okazać, iż koniecznością jest właśnie realizacja prac wyburzeniowych. W takich sytuacjach, koniecznie trzeba będzie zainwestować w odpowiednio dobrany pod względem posiadanej koparki młot wyburzeniowy. Jest to bardzo ważne, bowiem nieprawidłowo dobrany młot, może z czasem doprowadzić do nadmiernego zużywania się ramienia koparki, a co za tym idzie, nawet do jego uszkodzenia. W związku z tym też, najlepiej będzie kupować młot na rynku pierwotnym, prosto od producenta. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na prawidłowe i precyzyjne dopasowanie młota do posiadanej przez nas koparki. Dodatkowo, będziemy mogli liczyć na pełną obsługę gwarancyjną posiadanego narzędzia, co w wielu przypadkach będzie także bardzo ważną kwestią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *