Skuteczna pomoc drogowa w każdej sytuacji.

Niemal każdy z kierowców, z całą pewnością zetknął się już z sytuacją, w której koniecznością było wzywanie pomocy drogowej, ale tylko nieliczni nie musieli z tego tytułu ponosić dość sporych kosztów. Nieliczni, którzy postanowili zabezpieczyć się na tę okoliczność i wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczenia, obejmujący świadczenie darmowych usług pomocy drogowej w konkretnie ustalonym rejonie. W ramach takich pakietów, można z reguły liczyć na jedno darmowe holowanie w ciągu roku w promieniu do 50 km od miejsca zamieszkania, przy czym w niektórych przypadkach, następne holowania mogą się okazać już nieco przystępniejsze cenowo niż regularna usługa. Wszystko zależy od usługodawcy i oferty na jaką ostatecznie się zdecydujemy.

Korzyści płynące z pakietów assistance.

Trzeba tutaj powiedzieć, iż korzyści płynących z wykupienia pakietu assistance jest dość sporo, bowiem nie chodzi tutaj tylko o to jedno darmowe holowanie w ciągu roku. W zależności od pakietu, możemy liczyć na to, że kolejne holowania będą świadczone w promocyjnych cenach. Możemy nawet wykupić pakiet z samochodem zastępczym, dzięki czemu w przypadku poważniejszych awarii, nie tracimy środka transportu, zaś ubezpieczalnia podstawia nam samochód zastępczy, abyśmy mogli spokojnie dalej pracować. W przypadku podróży służbowych, czy też wyjazdu na urlop własnym samochodem, możemy sobie wykupić pakiet dwutygodniowy, obejmujący pomoc drogową z samochodem zastępczym na ternie całego kraju, a nawet całej UE, co w przypadku awarii pojazdu po drodze na urlop lub spotkanie, jest po prostu zbawieniem.

Jak skorzystać z pakietów assistance?

Samo korzystanie z takiego rozwiązania jest niezwykle proste, bowiem wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego usługodawcę, który zapewni nam możliwość wykupienia takich właśnie pakietów, i bez żadnego trudu możemy zapewnić sobie bezpieczną podróż, nawet w przypadku awarii. Jeśli pakiet wykupimy w ubezpieczalni, koniecznie trzeba będzie załatwiać wszystko przez dyspozytora ubezpieczalni, który zawezwie do nas najbliższa jednostkę pomocy drogowej, z którą ubezpieczalnia ma podpisane stosowne umowy o współpracy. Niemniej jednak warto także zwrócić uwagę na pojedyncze firmy takie jak usługi pomocy drogowej Auto-jet Bielsko Biała, świadczące tego typu usługi na konkretnym terenie, w tym szczególnym przypadku na terenie Bielska Białej i najbliższych okolic.

Czy rzeczywiście warto?

Ostatecznie trzeba tutaj podjąć decyzję, czy rzeczywiście warto korzystać z tego typu usług, bowiem w tym szczególnym przypadku, bardzo często może się zdarzyć tak, iż opłacając kilkaset złotych rocznie ubezpieczenia asistance, nie będziemy w stanie nawet skorzystać z zalet tego rozwiązania, bowiem nasz samochód najzwyczajniej na świecie nie zepsuje się. Co robić w takim przypadku? Ano nic, tylko się cieszyć. Ubezpieczenie, jak sama nazwa wskazuje jest zabezpieczeniem na ewentualną okoliczność zdarzenia losowego. W razie gdybyśmy mieli jednak jakieś problemy z samochodem, z całą pewnością odetchniemy z ulgą wiedząc, że mamy odpowiedni pakiet ubezpieczenia w kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *