Skuteczność odwadniania za pomocą zestawów igłofiltrowych.

Odwadnianie przy pomocy zestawów igłofiltrowych, cieszy się w ostatnim czasie coraz większym uznaniem, przede wszystkim ze względu na wysoki poziom skuteczności, który zapewnia nam szybki czas przeprowadzania odwodnienia, a jednocześnie gwarantuje niezbyt wysokie koszty. Co więcej, umiejętnie wykorzystana instalacja igłofiltrowa, pozwala nam nawet na obniżenie poziomu wody gruntowej, czyli w sumie zapewni nam możliwość prowadzenia prac nawet w terenie skrajnie podmokłym, poprzez odsysanie wody z gleby i przepompowywanie jej, na bezpieczną dla realizacji odległość. Warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej tej nowoczesnej technologii odwadniania, aby przekonać się, jak bardzo korzystnym jest to rozwiązaniem.

Jak przebiega proces odwadniania igłofiltrami?

Jest to podstawowe pytanie, który musi sobie zadać każdy, kto miałby zamiar skorzystać z tego rozwiązania, bowiem od tego zależne będzie to, czy w danym przypadku, odwadnianie przy pomocy igłofiltrów, będzie w ogóle rozwiązaniem dobrym i korzystnym. Tak więc, w celu przeprowadzenia odwadniania z wykorzystaniem igłofiltrów, niezbędne będzie nam przede wszystkim zestaw igłofiltrowy, składający się z agregatu pompowego, kolektora ssącego, oraz samych igłofiltrów, czyli specjalnie przygotowanych rur, zakończonych końcówką ssawną. Igłofiltry, zatapiane są następnie w glebie, w procesie wpłukiwania, kiedy po prostu pod dużym ciśnieniem wody, poprzez rurę o większej średnicy, wprowadzana jest rura o mniejszej średnicy, czyli właściwy igłofiltr. Następnie każdy z nich podpięty jest do kolektora ssącego, który z kolei podłączony jest do agregatu pompowego, którego zadaniem jest stałe odsysanie wody z gleby. Ustawiając igłofiltry na całej szerokości prowadzenia robót, w odpowiednim odstępie (zazwyczaj 1m), wprowadzając je na odpowiednią głębokość (z reguły 0,5m poniżej poziomu prowadzenia prac ziemnych), możemy zapewnić sobie skuteczne i szybkie odprowadzenie wody gruntowej, która będzie podstawową przeszkodą w realizacji inwestycji. Trzeba tutaj więc powiedzieć, iż odwadnianie igłofiltrami będzie dla nas rozwiązaniem jak najbardziej dobrym i pożądanym na placu budowy, a co za tym idzie, warto z tą technologią zaznajomić się nieco bliżej, aby zapewnić sobie możliwość szybkiego i sprawnego odwadniania w każdych warunkach.

Odwadnianie przy pomocy tradycyjnych pomp.

Bardzo często, możemy się także zetknąć z sytuacją, w której do procesu odwadniania niezbędne będzie zastosowanie zwykłej, tradycyjnej pompy zatapialnej, a co za tym idzie, trzeba będzie takową pompę pozyskać. Oczywiście należy ją tutaj w pierwszej kolejności odpowiednio dobrać względem planowanego zakresu prowadzonych prac, a co za tym idzie, warto w tym zakresie posiadać pewną wiedzę. Oczywiście można także zdać się na łaskę zewnętrznych specjalistów, którzy prowadzą na przykład wynajem pomp. W takich przypadkach, po prostu przedstawimy nasze wymagania w filii firmy wynajmującej pompy zatapialne oraz igłofiltry, zaś sprzedawca, z reguły doświadczony w branży człowiek będzie w stanie doradzić nam w kwestii doboru odpowiedniej do naszych potrzeb pompy, czy też całego zestawu igłofiltrowego. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż jest to zadaniem stosunkowo trudnym, na które warto koniecznie zwrócić szczególna uwagę, aby zapewnić sobie efektywne przeprowadzanie prac odwodnieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *