Skuteczność zastosowania kabin lakierniczych.

Kabiny lakiernicze to jedno ze zdecydowanie lepszych rozwiązań w zakresie lakiernictwa przemysłowego, które gwarantuje osiągnięcia maksymalnie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac. Warto tutaj jednak uświadomić sobie dlaczego kabina lakiernicza gwarantuje nam takie dobre warunki do realizacji prac lakierniczych, oraz w jaki sposób prawidłowo zająć się jej eksploatacją, aby rzeczywiście było to pożyteczne dla przedsiębiorstwa. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej zagadnieniu eksploatacji kabin lakierniczych na szeroką skalę przemysłową i sprawdźmy co sprawia, iż jest to rozwiązaniem tak bardzo korzystnym.

Podstawowe zalety zastosowania kabin lakierniczych.

Przede wszystkim, musimy tutaj pamiętać o kwestii tego, iż w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów pracy lakierniczej, należy zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych. Aby jednak to osiągnąć, należy przede wszystkim zadbać o prawidłową wentylację mechaniczną, oraz o dodatkowe sposoby na przechwytywanie zabrudzeń lotnych unoszących się wewnątrz pomieszczeń lakierniczych. W tym celu należy wykorzystać odpowiedniej jakości filtry sufitowe, podłogowe oraz ścienne, które będą tego typu zanieczyszczenia przechwytywać i wiązać w swoim wnętrzu celem ich utylizacji. Co zaś tyczy się wentylacji mechanicznej, należy zadbać tutaj o odpowiedni filtr kieszeniowy, który będzie zainstalowany wewnątrz kanałów napływowych i odpływowych powietrza, a jego zadaniem będzie przechwytywanie zanieczyszczeń płynących wraz z powietrzem w obydwu kierunkach. Są to w zasadzie podstawowe działania, których zadaniem jest podniesienie poziomu czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych, bez czego niestety nie będzie możliwe osiągnięcie dobrego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Wewnętrzna kabin lakiernicza.

Osobnym rozwiązaniem, które w znacznym stopniu pozwoli wyeliminować wpływ zanieczyszczeń na jakość procesu lakierniczego będzie zastosowanie kabiny lakierniczej. Jest to swego rodzaju, dodatkowe, osobne pomieszczenie montowane wewnątrz hali lakierniczej, w którym można osiągnąć jeszcze lepsze warunki do realizacji procesu lakierniczego. Niemniej jednak trzeba także zaopatrzyć się w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, który przechwyci zanieczyszczenia opadające na podłogę, celem uniemożliwienia ich podnoszenia przez pracujących wewnątrz ludzi. Do tego oczywiście kabina powinna być zaopatrzona w odpowiedniej jakości filtry kieszeniowe na wlotach i wylotach powietrza z własnego systemu wentylacji, aby poziom czystości atmosfery wewnętrznej, był jak najwyższy. Decydując się na takie rozwiązania, co prawda trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków, dzięki takim rozwiązaniom osiągnąć można o wiele lepszy poziom efektywności i jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *