HJARTVAR HYBRID - bluza z primaloftem

Solidna odzież myśliwska na sezon zimowy.

Zima zbliża się coraz większymi krokami, w związku z czym myśliwi coraz częściej zaczynają już myśleć o przygotowaniach do zimowych polowań. A przygotowania będą tutaj dość wymagające, bowiem w pierwszej kolejności trzeba zrobić wnikliwy przegląda posiadanego wyposażenia oraz odzieży zimowej na polowania, a następnie dokonać ewentualnych zakupów. Z całą pewnością będzie to pociągać za sobą stosunkowo spore koszty, wobec czego też, koniecznością jest zgromadzenie odpowiednich funduszy, i ewentualne wypatrywanie okazyjnych cen, czy też wszelkiego rodzaju wyprzedaży. Sprawdźmy jednak, jak podejść do zakupów w kwestii odzieży myśliwskiej na sezon zimowy, aby polowania w zimie, przynosiły jak najwięcej radości.

Zestaw odzieży zimowej na polowanie.

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba przejrzeć zawartość swojej szafy z odzieżą myśliwską, w celu sprawdzenia, czy w ogóle są jakieś potrzeby zakupowe. Z reguły jednak zawsze się znajdzie jakiś element który należy koniecznie wymienić na nowy, bowiem nie spełnia już swojego zadania. Warto sobie tutaj jednak określić, jakie elementy będą najważniejsze w zestawach odzieży na zimowe polowania, a będą to:

  • Solidne ciepłe buty myśliwskie – jeden z najważniejszych elementów. Komfort termiczny stóp to podstawa zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia na polowaniu.
  • Ocieplane spodnie i kurtka – to drugi zaraz po butach najważniejszy element zestawu myśliwskiego na zimę.
  • cieplana, nieprzewiewna bluza – element przydatny pod kurtkę, lub w przypadku lżejszej pogody, zamiast kurtki.
  • Bielizna termiczna – która zagwarantuje komfort cieplny u samej podstawy.
    Oczywiście trzeba będzie to wszystko uzupełnić o dobrą czapkę zabezpieczającą głowę przed zimnem, czy też o ciepłe skarpety. Trzeba przyznać iż jest tego dość sporo, toteż jednorazowy zakup całego zestawu, będzie z cała pewnością nie lada wydatkiem.

Najlepsza odzież na zimowe polowania.

Wśród odzieży, jaką możemy zakupić na zimowe polowania, znajdziemy oczywiście odzież lepszą i gorszą. Znajdziemy też odzież najlepszą, wręcz ekskluzywną, bardzo kosztowną, ale za to zapewniającą najlepsze warunki do zimowego polowania. Będą to elementy odzieży produkowane przez najbardziej uznanych na rynku producentów odzieży myśliwskiej ze Skandynawii. Przykładowym rozwiązaniem będzie tutaj chociażby ciepła kamizelka myśliwska ekskluzywnej marki Harkila, która jest stosunkowo kosztowna, niemniej jednak żadna inna kamizelka nie będzie tak samo dobrze chronić nas przed chłodem, wiatrem i deszczem. Generalnie, dysponując odpowiednio dużymi funduszami można się pokusić o odzież dostarczaną przez firmy takie jak właśnie Harkila, Fjall Raven, czy też Jahti Jakt. Będą to najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. W końcu trzeba pamiętać, iż są to firmy ze Skandynawii, a skoro odzież ta sprawdza się w trudnych skandynawskich warunkach, to w naszych polskich, po prostu będzie niesamowita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *