sterowanie pracą pomp

Sterowanie pracą pomp.

Skutecznie sterowanie pracą pomp jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Chodzi tutaj zarówno o nieduże pompy w domowych systemach ogrzewania, jak i duże pompy, pracujące na obiektach takich jak pływalnie sportowe, czy też wręcz pompy w systemach wodociągów i kanalizacji. Możliwość zautomatyzowania ich pracy w zależności od konkretnych warunków, oraz zaprogramowania w taki sposób, aby praca była praktycznie bezobsługowa jest bardzo korzystna. Pozwala bowiem na wyraźne ograniczenie kosztów pracy i eksploatacji w tego typu systemach. Trzeba więc przyjąć założenie, iż sterowanie pracą pomp, musi być realizowane przez dobry, profesjonalny, i wszechstronny sterownik pomp.

Co powinno gwarantować dobre sterowanie pracą pomp?

Skuteczne sterowanie pracą pomp, powinno przede wszystkim zagwarantować odpowiedni poziom zabezpieczenia przed sucho-biegiem pompy, co stanowi dla niej poważne zagrożenie. Poza tym, sterownik pomp musiałby także pełnić rolę wyłącznika ciśnieniowego. Wszystko to w celu zapewnienia pracy niemalże automatycznej, usprawnienia obsługi, oraz zabezpieczenia pracy pomp w zróżnicowanych warunkach eksploatacji. Dobre sterowanie pracą pomp, gwarantuje także możliwość łatwej zmiany parametrów pracy pompy, czy też nawet podłączenia wszystkiego do systemu komputerowego celem zdalnej kontroli i zmiany parametrów pracy pomp.

Sterownik do pomp EVAK DCP

Jednym z klasycznym sterowników do pomp, jest urządzenie Evak DCP. Jest to w zasadzie stosunkowo nieduże urządzenie, które przeznaczone jest do montażu, bezpośrednio na instalacji wodnej. Urządzenie to posiada bardzo dobre i rozsądnie dobrane funkcje sterowania pracą pomp. Przede wszystkim jednak, charakteryzuje się prostotą montażu, jest więc przeznaczony także do zastosowań typowo domowych, bowiem nie trzeba tutaj specjalistów czy też serwisantów, którzy zajmą się prawidłowym montażem i ustawieniem początkowych parametrów pracy sterownika. Jedną z kluczowych funkcji sterownika Evak DCP jest umożliwienie tzw. miękkiego startu pompy, co pozwala na znaczne wydłużenie jej żywotności. Ograniczenie silnego uderzenia w przypadku startu czy też zatrzymania pompy jest tutaj bardzo korzystne z punktu widzenia trwałości samej pompy.

Podsumowanie.

Jednym słowem urządzenie Evak DCP zapewnia nam profesjonalne sterowanie pracą pomp, co w wielu przypadkach będzie niesamowicie korzystnym rozwiązaniem. Sprawdza się przede wszystkim w instalacjach domowych, na przykład w instalacjach grzewczych. Jest to jednakże na tyle zaawansowane i użyteczne rozwiązanie technologiczne, że z powodzeniem może być wykorzystywane także w instalacjach przemysłowych. Bardzo często zresztą także się właśnie zdarza, iż sterownik ten trafia do instalacji przemysłowych, na obiektach użyteczności publicznej, czy też obiektach przemysłowych, gdzie mamy do czynienia jednak z o wiele większymi wymaganiami. W każdym razie, jest to urządzenie, które zapewnia nam bardzo dobre i efektywne sterowanie pracą pomp, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

One thought on “Sterowanie pracą pomp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *