Tarasy i elewacje budynków wykonane z granitu.

Każdy budynek mieszkalny aby być kompletny, powinien posiadać dobrze wykończone obejście oraz zewnętrzne ściany. Dobra jakościowo elewacja budynku to nie tylko jego estetyka, ale także zabezpieczenie ścian przed działaniem warunków atmosferycznych, wobec czego warto się tym tematem zainteresować nieco bliżej. Tak samo zresztą taras przed domem będzie bardzo ważnym elementem, który pozwoli nam na miłe spędzanie czasu w naszym przydomowym ogrodzie. Warto tutaj więc zainteresować się możliwością zastosowania granitu, jako materiału wykończeniowego zarówno do elewacji naszego budynku, jak i do wykonania tarasu, co będzie nieść za sobą określone zalety i korzyści.

Granitowa elewacja.

Do wykonania granitowej elewacji budynku wykorzystywane są specjalnie przygotowane płytki granitowe, które z jednej strony są starannie oszlifowane i fazowane, natomiast druga strona posiada odpowiednie nierówności, celem lepszego trzymania na kleju. Elewacja z granitu będzie przyczyniać się do lepszego zabezpieczenia naszych ścian zewnętrznych przed działaniem warunków atmosferycznych, czyli przez deszczem czy też śniegiem. Jako, że granit jest materiałem bardzo twardym i odpornym na działanie czynników mechanicznych, nie będziemy mieć także problemów w przypadku gradobicia, które z powodzeniem jest w stanie zniszczyć tradycyjnie wykonywane elewacje tynkowe na podłożu styropianowym. Można więc powiedzieć, iż jest to bardzo rozwiązanie z wielu względów.

Granitowy taras ogrodowy.

Do wykonania granitowego tarasu ogrodowego, zastosować można zwykłe kostki granitowe, jakie kupimy na każdym składzie budowlanym zajmującym się dystrybucją na przykład kostek brukowych. Tutaj wystarczające będą mniejsze kostki w rozmiarze 6×6 cm, układane na podsypce cementowo piaskowej. Umiejętnie położone kostki granitowe będą równe i stabilne, wobec czego bez trudu uda nam się na tak przygotowanym podłożu ustawić stoły i krzesła. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy do wykonania granitowego tarasu wykorzystali szlifowane jednostronnie płyty granitowe, które będą kosztowniejsze, niemniej jednak w wielu okolicznościach o wiele bardziej estetyczne i wręcz eleganckie. Wybór będzie uzależniony od zasobności naszego portfela oraz naszych upodobań.

Podsumowanie.

Przeglądając typowe realizacje granitowych tarasów i elewacji budynków można odnieść wrażenie iż jest to solidne wykończenie w obydwu przypadkach i jest w tym wrażeniu sto procent racji. Granit, jako jeden ze zdecydowanie najtwardszych kamieni naturalnych stosowanych w budownictwie, będzie tutaj zapewniać nam trwałą ochronę budynku. Będzie także trwałym i solidnym podłożem na taras, wobec czego warto przemyśleć takie właśnie podejście do wykonania tarasu czy też elewacji naszego budynku. Z całą pewnością będzie to dla nas bardzo korzystne z wielu względów, a w szczególności ze względu trwałości i wysokiego poziomu estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *