Terapie ziołowe i ich zastosowanie w praktyce.

W czasie ostatnich kilku lat, mieliśmy do czynienia z coraz wyraźniejszym wzrostem zainteresowania ziołolecznictwem, które jest wynikiem słabej skuteczności i niskiego poziomu bezpieczeństwa w leczeniu farmakologicznym. Po prostu pacjenci szukają rozwiązań, które mogą zapewnić odpowiednią skuteczność leczenia, a jednocześnie nie będą narażać ich na jakiekolwiek efekty uboczne prowadzonych terapii. W związku z powyższym też, coraz częściej sięgają oni po zioła jako terapie uzupełniające lub też terapie podstawowe w w leczeniu wielu chorób, głównie tych codziennych, aczkolwiek zioła wykazują duży poziom skuteczności w wielu przypadkach bardziej poważnych schorzeń i dolegliwości. Zobaczmy zatem, kiedy można będzie stosować zioła aby zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i jednocześnie podnieść poziom efektywności leczenia.

Choroby leczone ziołami.

Warto tutaj sobie powiedzieć przede wszystkim o wszystkich tych schorzeniach i dolegliwościach, w których przypadku można będzie zastosować zioła jako samodzielną terapię, o wysokim poziomie skuteczności i bezpieczeństwa leczenia. Będziemy więc mogli wykorzystać je w przypadkach takich, jak:

  • Bóle mięśni, gardła, stawów, żołądka
  • Problemy z sercem, naczyniami krwionośnymi
  • Problemy na tle nerwowym
  • Problemy z wypadaniem włosów
  • Przepuklina dysku.

Oczywiście w każdym przypadku może się także okazać, iż niezbędne jest leczenie farmakologiczne, niemniej jednak terapia ziołowa, może, a nawet powinna być zastosować równolegle jako uzupełnienie i dodatkowe zabezpieczenie przed efektami ubocznymi leczenia. Bardzo często jest tutaj stosowane na przykład wspomaganie ziołami przy przepuklinie dysku, gdzie z reguły zioła samodzielnie nie będą w stanie zapewnić pełnego wyleczenia, choć i takie przypadki się zdarzają.

Zioła na łysienie.

Osobnym przypadkiem będzie tutaj łysienie, które przecież, jak bardzo dobrze wiemy może każdemu z nas dość wyraźnie dokuczyć i obniżyć wyraźnie poziom życia. Dlatego też warto tutaj zastosować odpowiednie zioła przy wypadaniu włosów i terapii łysienia, które okazują się być wyjątkowo skutecznym sposobem na przywrócenie równowagi hormonalnej i zapewnienie lepszego i dłuższego utrzymania wzrostu naszych włosów. Oczywiście jest to schorzenie w dużej mierze obciążone genetycznie, wobec czego raczej Ne da się go całkowicie uniknąć, jednakże poprzez zastosowanie odpowiednich metod leczenia, oraz przy zastosowaniu dobrej diety bogatej w odpowiednio dobrane mikro i makro składniki, można proces ten spowolnić lub też wręcz zahamować, co dla wielu z nas będzie z całą pewnością bardzo korzystne. Generalnie jednak trzeba pamiętać o tym, aby każdorazowo decyzję o zastosowaniu danego rodzaju terapii konsultować z lekarzem, do którego powinna tutaj należeć ostateczna decyzja w tej jakże poważnej kwestii, dotyczącej naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *