Urlop w Beskidach. Czy warto?

Każdy urlop należy sobie starannie zaplanować, aby nie marnować czasu wolnego od pracy na bezczynne przesiadywanie przed telewizorem. Dlatego też, warto tutaj poznać atrakcje poszczególnych regionów i co urlop wybierać się w inne miejsce, celem poznania jak największej części naszego kraju, tym bardziej, iż nasze regiony turystyczne mają całkiem ciekawą ofertę dla polskiego turysty. W dzisiejszym artykule zajmiemy się najważniejszymi atrakcjami Beskidów, które stanowią jeden z ciekawszych regionów górskich naszego kraju. Zobaczmy zatem co warto zobaczyć w Beskidzie Śląskim i sprawdźmy, jak mogą wyglądać wakacje w tym regionie.

Góry

Przede wszystkim, musimy zdać sobie sprawę z tego, iż największą atrakcją regionów górskich są… góry. Tak, właśnie góry i ich zdobywanie, podziwianie zapierających dech w piersiach widoków, rozpościerających się z górskich szczytów i przełęczy, to podstawowa atrakcja każdego regionu górskiego. Jednakże w Beskidzie Śląskim znajdziemy jeszcze kilka innych ciekawych atrakcji godnych naszej uwagi, a będą to:

  • Liczne i ciekawe jaskinie górskie
  • Kolejki krzesełkowe na niektóre Szczyty (Skrzyczne w Szczyrku, Czantoria w Ustroniu)
  • Ciekawa zabudowa beskidzkich miast, takich jak Wisła czy też Szczyrk

Oczywiście są to tylko podstawowe atrakcje w górach, bo można by do tej listy także podłączyć Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, Rynek w Wiśle, skocznię narciarską w Malince i wiele innych. Trzeba tutaj więc pamiętać iż atrakcje Beskidów a przede wszystkim Beskidu Śląskiego są bardzo rozległe i rzeczywiście bardzo ciekawe i godne naszej uwagi.

Zakwaterowanie.

Nie da się ukryć, iż do atrakcji trzeba także zaliczyć różnorodność opcji zakwaterowania w większości miejscowości Beskidu Śląskiego. Znajdziemy tutaj liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, pokoje gościnne, pokoje pod wynajem, domki do wynajęcia, pola namiotowe i wiele innych, a co za tym idzie, na problem z noclegiem raczej nie ma co narzekać i trzeba ten fakt jak najbardziej uznać za atrakcję. Tak samo jak ten, iż miejscowości Beskidu Śląskiego nie są tak bardzo oblegane, jak chociażby tatrzańskie Zakopane, gdzie w sezonie letnim trudno znaleźć noclegi, a na Krupówkach to ciężko czasem igłę wbić w tłum ludzi. Tak więc Beskidy będą przeznaczone bardziej dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój i bliskość przyrody, zaś imprezowiczów stanowczo odsyłamy do Zakopanego.

W miejscowościach Beskidu Śląskiego czas płynie nieco wolniej. Tutaj większość mieszkańców utrzymuje się właśnie z ruchu turystycznego, z prowadzenia górskich wycieczek i tłumaczenia historii poszczególnych miejsc. Tutaj nie trzeba się nigdzie spieszyć, tylko spokojnie i z wielkim pietyzmem kosztować bliskości przyrody oraz życzliwych ludzi. Tutaj można także skosztować prawdziwych góralskich przysmaków czyli oscypków oraz kwaśnicy, jak również mniej popularnych potraw. Generalnie rzecz ujmując, Beskidy zasługują na naszą szczególną uwagę podczas planowania najbliższego urlopu, gdyż wyjazd w te rejony może się okazać jak najbardziej trafionym w samą dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *