pompy Victor

Victor Pumps – agregaty pompowe z klasą.

Victor Pumps to niemiecko-włoska firma zajmująca się produkcją pomp samozasysających oraz zębatych, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej i nie tylko. Agregaty dostarczane przez tego producenta, trafiają bowiem także do sektora wydobywczego, czy też jednostek administracji takich jak przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji. Tak szeroki zakres zastosowań, sprawia, iż agregaty pompowe Victor Pumps, są bardzo popularne. Tym bardziej, iż są to urządzenia zróżnicowane pod względem przeznaczenia i możliwości. Możemy je dopasować dzięki temu do praktycznie każdej realizacji, niezależnie od wymagań terenowych.

Podstawowy obszar zastosowania agregatów dostarczanych przez Victor Pumps.

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, agregaty Victor Pumps będą stosowane w wielu różnych branżach. Wynika to z bardzo dobrych parametrów technicznych, które pozwalają na osiąganie odpowiedniej wydajność w zróżnicowanych okolicznościach pracy. Do najbardziej popularnych obszarów zastosowań będziemy zaliczać:

  • Budownictwo – prace związane z odwadnianiem wykopów budowlanych, czy też odwadnianiem z zastosowaniem instalacji igłofiltrowych.
  • Branża komunalna – odwadnianie studzienek kanalizacyjnych, zbiorników technicznych. Idealne do pompowania zarówno wody zanieczyszczonej, jak i ścieków.
  • Sektor wydobywczy – głównie w kopalniach odkrywkowych przy pompowaniu wody gruntowej.
  • Przemysł produkcyjny – przepompowywanie olejów i innych cieczy, nawet agresywnych chemicznie (przy zastosowaniu odpowiednich modelów pomp)

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż agregaty Victor Pumps mogą pompować zróżnicowane ciecze, co poszerza w wyraźny sposób ich zakres zastosowań. Możemy tłoczyć ciecze takie jak: oleje, rozpuszczalniki, solwenty, wody deszczowe, pożarowe, drenażowe, produkty ropopochodne, woda z materiałami ściernymi (muł rzeczny, piasek), płuczka czy też uwodnione ścieki. Są to więc Jednostki o rzeczywiście bardzo szerokim spektrum możliwości.

Informacje techniczne.

Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest także to, iż agregaty pompowe Victor Pumps charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Mamy tutaj do czynienia z zastosowaniem bardzo dobrych rozwiązań technologicznych, które zapewniają wysoki poziom wydajności, oraz żywotności pomp. Najważniejsze rozwiązania technologiczne, zastosowane w pompach Vitor Pumps to:

  • Półotwarty wirnik – wykony z żeliwa sferoidalnego, zapewniający podniesiony poziom odporności na ścieranie. Dostępna jest także wersja wykonana ze stali nierdzewnej 316, co pozwala stosować urządzenia w warunkach wzmożonej aktywności chemicznej pompowanych cieczy.
  • Mechanizm samozasysania – dzięki któremu zlikwidowano konieczność ciągłego zalewania korpusu pompy wodą. Tutaj wystarczy korpus zalać wodą jednorazowo, przy uruchomieniu pompy.
  • Smarownica uszczelnienia – w wersji automatycznej, dzięki czemu, pompa jest chroniona przy okresowej pracy na sucho.
  • Konstrukcja – bardzo prosta, dzięki czemu mamy gwarancję bezawaryjnej pracy i łatwiejszego serwisowania urządzeń.

Podsumowanie.

Należy więc powiedzieć, iż agregaty pompowe dostarczane przez Victor Pumps to jednostki bardzo dobre jakościowo, zapewniające nam możliwość efektywnej pracy w wielu różnych okolicznościach. Bardzo dobre parametry techniczne, oraz inne zalety, sprawiają, iż pompy tego producenta, to obecnie jedne z lepszych urządzeń w tej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *