Wakacyjne wycieczki w Alpy.

Okres wakacji to idealny czas do tego, aby wybrać się na jakąś ciekawą wycieczkę. Jednym zaś ze zdecydowanie najciekawszych pomysłów będą tutaj wycieczki w Alpy. Obecnie bowiem po włączeniu się do UE, mamy o wiele łatwiejszy dostęp do tych wspaniałych gór, stanowiących najwyższe pasmo w Europie. Koszty takiej wyprawy także nie należą do zatrważająco kosztownych. Większość z nas może sobie więc na tego typu wyprawę bez większych problemów pozwolić. Warto tutaj wobec tego przyjrzeć się kwestii tego, jakie mamy w tym zakresie możliwości. Jak przygotować się do wycieczki w Alpy? Co należy ze sobą koniecznie zabrać? Poniżej postaramy się pokrótce udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Dlaczego wycieczki w Alpy?

Oczywiście każdy zapyta od razu, po co nam wycieczki w Alpy, skoro mamy w kraju Beskidy czy też Tatry? Otóż nasze góry, z całą pewnością są piękne i ciekawe. Niemniej jednak Alpy mają to do siebie, iż potrafią na każdym z nas zrobić wręcz piorunujące wrażenie. Poruszanie się szlakami turystycznymi w okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie najwyższych europejskich szczytów, czterotysięczników, potrafi wprawić każdego z nas w solidny podziw. Poza tym, w Alpach możemy liczyć na bardzo atrakcyjne szlaki widokowe, nawet w wersji tras dla początkujących. Tutaj flora i fauna jest znacznie bardziej różnorodna niż ta, z którą zetkniemy się naszych górach. Dlatego też, wycieczki w Alpy, mogą się okazać o wiele lepszym i bardziej ciekawym rozwiązaniem dla niemalże każdego z nas. Warto o tym pamiętać.

Jak przygotować się do wycieczki w Alpy?

W kwestii przygotowania musimy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze należy przygotować swoje wyposażenie, ubranie i ekwipunek. W następnej kolejności powinniśmy przygotować samych siebie, czyli zadbać o naszą kondycję oraz wydolność.

Jeśli chodzi o wyposażenie to zdecydowanie najważniejszymi jego elementami będą:

  • Solidny, nieprzemakalny plecak o pojemności około 40 litrów
  • Trekkingowa odzież charakteryzująca się duża wytrzymałością i nieprzemakalnością
  • Buty trekkingowe z membraną wodoodporną
  • Składane kijki trekkingowe, które ułatwią poruszanie się po szlakach.
  • Apteczka pierwszej pomocy, wraz z kocem termicznym i niezbędnymi, zażywanymi przez nas na co dzień lekarstwami.
  • Zamienna odzież i bielizna
  • Ciepła odzież na wypadek załamania pogody

W kwestii zaś przygotowania fizycznego, koniecznością będzie zmiana naszych nawyków. Powinniśmy zrezygnować z samochodu na rzecz poruszania się rowerem. Powinniśmy także częściej odwiedzać siłownię oraz pływalnię. Dzięki temu zbudujemy większą siłę i wytrzymałość. Poprawimy kondycję oraz wydolność naszego organizmu. To zaś jest najważniejsze, aby na szlaku zawsze móc skutecznie radzić sobie ze zmęczeniem i przeciwnościami losu. Można wręcz powiedzieć, iż solidne przygotowanie w zakresie naszej kondycji i siły fizycznej, będzie w przypadku wycieczek w Alpy odgrywać pierwszorzędną rolę. Nie możemy więc tego aspektu przygotować pod żadnym pozorem bagatelizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *