Walka z gryzoniami.

Wszelkiego rodzaju gryzonie, występujące w przyrodzie, bardzo często stanowią dla nas poważne zagrożenie, toteż z reguły dość surowo i bezwzględnie się z nimi rozprawiamy poprzez przeprowadzanie zabiegów skutecznej deratyzacji. Są to zabiegi mające na celu zastosowanie odpowiednich środków trujących, podane w odpowiednio dobrany sposób, a mające na celu ostateczne uśmiercenie gryzoni, przede wszystkim takich jak szczury i myszy, które najbardziej dają się człowiekowi we znaki. Przyjrzyjmy się nieco bardziej wnikliwie kwestii tego, w jaki sposób przeprowadzana jest deratyzacja, oraz z jakich metod się korzysta w celu jej skutecznego przeprowadzenia.

Metody przeprowadzania deratyzacji.

Przede wszystkim trzeba tutaj by zacząć od tego, iż profesjonalna deratyzacja nigdy nie będzie się ograniczać do jednej tylko metody, bowiem ta może się okazać mało skuteczna. Dlatego też będą tutaj stosowane metody wzajemnie się uzupełniające, a jednocześnie prowadzone będzie też stałe monitorowanie wielkości populacji tępionych gryzoni. Do najważniejszych metod stosowanych w przeprowadzaniu deratyzacji, należy zaliczyć metody chemiczne, czyli zastosowanie trucizn, których zadaniem jest uśmiercenie gryzoni. Będziemy tutaj jednak mieli do czynienia przede wszystkim z metoda pokarmową, wobec czego trutka powinna być dodatkowo wzbogacona o substancje, które sprawią, aby gryzoń uznał je za atrakcyjne pożywienie. Warto tutaj wyróżnić dwie metody:

  • Natychmiastowe – trucizna działająca natychmiast po spożyciu. Wada: pozostałe gryzonie widząc śmierć współtowarzysza, mogą powiązać ją z pożywieniem i już nigdy go nie tkną, choćby nie wiem jak było atrakcyjne. Zaleta – skuteczność.
  • Metoda opóźniona – trucizna działa dopiero po pewnym czasie. Wada: czasem konieczne jest wielokrotne podawanie trucizny, bowiem jej działanie może być osłabione. Zaleta: gryzonie nie są w stanie powiązać śmierci towarzyszy ze spożywaną trucizną, wobec czego chętnie do niej wrócą.

Przeprowadzanie deratyzacji.

W przypadku stwierdzenia występowania gryzoni takich jak szczury lub też myszy w naszym gospodarstwie domowym, musimy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki mające na celu pozbycie się nieproszonych gości. Niezbędna będzie profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja, najlepiej przez doświadczoną i profesjonalną firmę DDD Bielsko Biała, która posiada w tym zakresie odpowiednią wiedzę i doświadczenie, skutkiem czego jej pracownicy będą w stanie prawidłowo określić skalę zagrożenia i dobrać odpowiednie metody zwalczania gryzoni, aby były one wystarczająco skuteczne bez konieczności powtarzania zabiegów deratyzacyjnych. Co więcej, doświadczenie pracowników zapewni także bezpieczeństwo nam samym oraz naszym zwierzętom domowym, które przecież mogą być narażone na wykładane trutki, a w końcu nasze bezpieczeństwo i wszystkich członków naszej rodziny, w tym także naszych zwierząt powinno być dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *